Të gjitha lajmet

AFATI KALIMTAR NË LIGË TË PARË

Të gjitha transferet në Ligë të Parë

Të gjitha transferet në Ligë të Parë

1 February, 2019 @1:14

FFK ka publikuar pak pas mesnatës listën e të gjithë futbollistëve të regjistruar në Ligë të Parë të Kosovës.

Një pjesë e madhe e ekipeve të Ligës së Parë kanë regjistruar mbi 5 futbollistë, që tregon interesin e madh të ekipeve për luftën drejt Superligës, por edhe mbijetesën në Ligë të Parë.

Sidoqoftë, aktualisht sipas FFK-së në tabelën e mëposhtme janë të gjitha ekipet e Ligës së Parë me përforcimet e tyre të bëra gjatë janarit, për pjesën e dytë të stinorit.TË GJITHA TRANSFERET E LIGËS SË PARË:

FC VUSHTRRIA: Albin Kurti, Jon Xhaferi, Kushtrim Fazliu, Arjan Islami, Alaudin Fazliu, Altin Maxhuni, Shkelzen Miftari, Ismet Caka, Leotrim Haxha, Andi Shala.
KF BESA: Medin Kelmendi.
FC VITIA: Edon Sadriu, Ergon Hyseni, Urim Statovci, Taulant Ajeti, Benit Hamiti.
KF VËLLAZNIMI: Granit Cana, Jon Hamza, Labinot Jetullahu, Agron Beqiri, Astrit Berisha, Vetim Krasniqi, Besmir Fetahu, Elton Cana, Bergin Maliqi, Samir Sahiti, Almedin Murati.
FC ONIX: Valmir Hajrizaj, Norik Krasniqi, Edon Mavraj, Erblind Mulaj, Besnik Morina, Elvis Hysenaj, Mensur Duraku, Endrit Maloku, Enis Jashari, Ermal Gashi, Ylli Buleshkaj, Kushtrim Sylaj,
KF TREPÇA: Din Voca, Ardian Neziri, Endrit Latifi, Krenar Ramadani, Blend Murati, Atdhe Abdullahu, Altin Maqastena, Hetem Hyseni, Çlirim Gërguri, Elton Musaj.
KF ARBËRIA: Pjetër Jakaj, Jon Marteti, Bashkim Selimi, Festim Maqaj, Endrit Ademi, Agon Llugiqi.
KF ISTOGU: Shpresim Fazlija, Qerim Gashi, Fatmir Rexhaj, Endi Gega, Ramë Krasniqi.
FC 2 KORRIKU: Albion Durmishi.
KF KIKA: Lirik Biqkaj, Masar Bytyqi, Yll Maliqi, Butrint Gashi, Yll Murtezi, Landrit Hoti, Festim Aliu, Nasuf Ibrahimi, Dorant Ahmetaj.
KF FUSHË KOSOVA: Elion Deliu, Granit Statovci, Rron Dermaku.
KF BASHKIMI: Euron Fejzullahi, Agron Gashi, Ideal Gashi, Armend Kovaqi, Vasfi Jusufi, Donat Mehmeti, Drin Govori, Regi Kastrati, Çlirim Abdullahu.
KF VLLAZNIA: Leonard Kallaba, Bunjamin Ameti, Bajram Zuçaku, Rinor Karaxha, Kujtim Pantina, Besart Morina, Ejup Bruti, Shkëlqim Emërllahu, Toni Salihu, Petrit Tahiri.

BASHKIMI - DUKAGJINI

Dukagjini fiton para derbit

5 May, 2019 @19:07

Një xhiro para derbit të madh të Ligës së Parë ndërmjet Dukagjinit dhe Vushtrrisë, Dukagjini ka shënuar fitore të rëndësishme…

VUSHTRRIA - DRENASI

Vushtrria pret vetëm teorikisht Superligën

5 May, 2019 @18:54

Fitore bindëse e Vushtrrisë për të pritur tashmë vetëm teorikisht sigurimin e Superligës. Tre golat e ekipit vushtrrias sot…

TREPÇA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi fiton në Mitrovicë

4 May, 2019 @19:04

Skuadra e Vëllaznimit ka shënuar fitore në Mitrovicë sot, duke e mposhtur Trepçën në Adem Jashari me rezultat 2-4. …

BESA - ONIX

Sheqerolli kthen Besën në pozitë Superlige

4 May, 2019 @18:59

Futbollisti i Besës Donart Sheqerolli ka shënuar gol në fillim të takimit, që ka mjaftuar për ekipin pejan të kthehet…

SUKSES I REFERIT ANËSOR

Gjyqtari i Superligës në evropianin U17

Foto: FFK

2 May, 2019 @22:49

Gjyqtari i Superligës së Kosovës, Fatlum Berisha, ka kryer me sukses testet fizike në prag të Kampionatit Evropian U17 dhe…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë