Të gjitha lajmet

PREJ STOKE

Crouch rikthehet në PremierLigë

Crouch rikthehet në PremierLigë

31 January, 2019 @14:09

Sulmuesi shtatëgjatë Peter Crouch, që mbushi të mërkurën 38 vjet, është pranë rikthimit në Premier Ligë.

Stoke City ka pranuar që paguajë një shumë të caktuar për Sam Vokesin e Burnleyt dhe t’ua jap sulmuesin me përvojë Crouch.

Njoftimin për këtë kalim e ka bërë të ditur BBC sot.

SULMUESI HOLANDEZ

Van Persie me detyrë të re

REUTERS/Arkiv

26 July, 2019 @14:48

Ish ylli i Arsenalit, Manchester Unitedit, Fenerbahçes dhe Feyenoordit, Robin Van Persie përmes llogarisë së tij personale në Instagram ka…

JESUS VALLEJO

Real Madrid liron mbrojtësin drejt Wolvesit

26 July, 2019 @11:56

Skuadra angleze që befasoi shumëkë në stinorin e kaluar të Premier Ligës, Wolves, është pranë zyrtarizimit të mbrojtësit të Real…

ADEMOLA LOOKMAN

Reprezentuesi U21 i Anglisë, kalon në Bundesligë

26 July, 2019 @11:48

Praktika e kalimit të lojtarëve të rinj anglez në Bundesligë po vazhdon dhe tash ishte radha te sulmuesi Ademola Lookman.…

SHQIP NË BOTË

Super Celina, dy gola në fitore

20 July, 2019 @20:17

Në miqësoren e luajtur sot ndaj Exeterit, te skuadra e Swanseat shkëlqeu Bersant Celina. Prizrenasi Celina në fitoren 1-3 shënoi…

E FUNDIT

Steve Bruce merr drejtimin e Newcastle United

17 July, 2019 @10:41

Trajneri i njohur britanik, Steve Bruce, ka marrë drejtimin e Newcastle United edhe zyrtarisht sot, ka bërë të ditur BBC…

Të gjitha lajmet nga Premier League