Të gjitha lajmet

PSG - UNITED

PSG i hendikepuar ndaj Unitedit

PSG i hendikepuar ndaj Unitedit

30 January, 2019 @16:17

Lajm i mirë për Manchester Unitedin!

Për shkak të lëndimit të shputës, braziliani Neymar do të jetë jashtë fushave për 10 javë, gjë që nënkupton që ai do t’i mungojë Parisit në të dy takimet e 1/8 së finales ndaj Manchester Unitedit në Champions League.

SKEMA E CHAMPIONS LEAGUE

Kjo u bë e ditur sot nga vetë klubi parisien, te i cili ndaj Unitedit në dyshim për t’u paraqitur është edhe Marco Verratti.

Ndeshja e parë mes skuadrave në fjalë luhet më 12 shkurt në Angli, kurse ajo kthyese më 6 mars në Francë. Sipas datave të caktuara për ndeshjet e 1/4 së finales, Neymar mund ta humbë edhe ndeshjen e parë çerekfinale të Parisit, gjithmonë nëse ky i fundit e kalon fillimisht Manchester Unitedin.

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Feronikeli kupton rivalin e raundit të parë

18 June, 2019 @14:49

Skuadra e Feronikelit para pak çastesh ka kuptuar kundërshtarin e raundit të parë kualifikues në Ligë të Kampionëve. Ai…

SHORTI

Shkëndija dhe Partizani kuptojnë kundërshtarët

Foto: KFShkendija/fb

18 June, 2019 @14:42

Kampionia e Maqedonisë Veriore, Shkëndija dhe kampioni i Shqipërisë, Partizani kanë kuptuar kundërshtarët e raundit të parë kualifikues në Ligë…

SHORTI I GARAVE EVROPIANE

Sot kuptohen kundërshtarët e raundit të parë kualifikues

18 June, 2019 @14:27

Kampioni i Kosovës, Feronikeli dhe nënkampionia Prishtina, sot do të kuptojnë rivalët e tyre të radhës, që do t’i kenë…

CAKTOHEN KUNDËRSHTARËT POTENCIAL

Nëse fiton grupin preliminar, këta janë rivalët e Feronikelit

17 June, 2019 @17:32

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, që do të luajë në grupin preliminar të Ligës së Kampionëve, ka mësuar sot…

FORBES

TOP 10 sportistët më të paguar

13 June, 2019 @13:41

Sulmuesi argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, është sportisti më i paguar në botë në 12 muajt e fundit, ka bërë…

Të gjitha lajmet nga Champions League