Të gjitha lajmet

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve.

Faza finale e më të mirëve të Ligës së Kombeve do të luhet në qytetet Porto dhe Guimares të Portugalisë, ku fillimisht në gjysmëfinale më 5 qershor të këtij viti do të përballen mes vete Portugalia e Zvicra, e më 6 qershor Holanda dhe Anglia.

Fituesit e dueleve përkatëse kalojnë në finale, e cila do të luhet më 9 qershor, në të njëjtën datë me ndeshjen mes skuadrave që luftojnë për vendin e tretë.

Për biletat e ndeshjeve mund të aplikohet në faqen zyrtare të UEFA-së mes datave 30 janar (sot) dhe 12 shkurt, ndërsa të përzgjedhurit që do të mund t’i blejnë biletat do të njoftohen në fund të muajit shkurt.

MANCHESTER UNITED

Martial vazhdon

30 January, 2019 @13:01

Sulmuesi francez i Manchester Unitedit, Anthony Martial, do të vazhdojë kontratën me ekipin e tij aktual edhe për 5 vjet,…

JUVENTUS

Për herë të tretë te Juventusi

30 January, 2019 @10:58

Gjigandi italian, Juventus, për herë të tretë e mori në skuadër mbrojtësin uruguajan, Martin Caceres. a

MANCHESTER UNITED - BURNLEY

Rikthimi i Unitedit dhe ndalja e serisë

Foto: premierleague.com

29 January, 2019 @23:30

Ole Gunarr Solskjaer ka vendsour rekordin e ri të Manchester Unitedit. Ai është bërë trajneri që në ardhje ka arritur…

NEWCASTLE UNITED - MANCHESTER CITY

City merr goditje të papritur në luftë për titull

Fotot: premierleague.com

29 January, 2019 @23:12

Shpresat për titull dhe ndjekja e Liverpoolit nga ana e Manchester Cityt - kanë pësuar një goditje të papritur. …

COPPA ITALIA 1/4: MILAN - NAPOLI

Piatek me çifte, çon Milanin në gj’finale

Fotot: ACMilan/tw

29 January, 2019 @22:56

Sulmuesi i posaardhur te Milan, polaku Krzysztof Piatek me dy golat e tij të shënuara sonte në përballjen çerekfinale ndaj…

VILLARREAL

Pas 7 xhirosh, largojnë trajnerin

29 January, 2019 @15:42

Vetëm 3 fitore në 21 ndeshje të këtij stinori dhe trajneri i tretë pritet të bëhet i ditur shumë shpejtë.…

NË PRIZREN

Liria prezanton edhe dy përforcime të huaja

29 January, 2019 @15:19

Pas prezantimit të djeshëm të dy mesfushorëve nga Venecuela, Liria ka vazhduar me prezantim të përforcimeve të reja. Kësaj…

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve