Të gjitha lajmet

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve.

Faza finale e më të mirëve të Ligës së Kombeve do të luhet në qytetet Porto dhe Guimares të Portugalisë, ku fillimisht në gjysmëfinale më 5 qershor të këtij viti do të përballen mes vete Portugalia e Zvicra, e më 6 qershor Holanda dhe Anglia.

Fituesit e dueleve përkatëse kalojnë në finale, e cila do të luhet më 9 qershor, në të njëjtën datë me ndeshjen mes skuadrave që luftojnë për vendin e tretë.

Për biletat e ndeshjeve mund të aplikohet në faqen zyrtare të UEFA-së mes datave 30 janar (sot) dhe 12 shkurt, ndërsa të përzgjedhurit që do të mund t’i blejnë biletat do të njoftohen në fund të muajit shkurt.

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve