Të gjitha lajmet

VILLARREAL

Pas 7 xhirosh, largojnë trajnerin

Pas 7 xhirosh, largojnë trajnerin

29 January, 2019 @15:42

Vetëm 3 fitore në 21 ndeshje të këtij stinori dhe trajneri i tretë pritet të bëhet i ditur shumë shpejtë.

Villareal ka shkarkuar trajnerin Luis Garcia Plaza nga detyra sot, pas vetëm 7 xhirosh qëndrimi në krye të ekipit.

Plaza ka shënuar një fitore të vetme me Villarealin derisa ishte në krye të ekipit dhe atë në EuropaLigë duke e mposhtur Spartakun e Moskës më 13 dhjetor.

Ai u emërua trajner i nëndetëses së verdhë gjatë dhjetorit, kur u prezantua si trajner në Estadio Ceramica.

Në ndërkohë, pritet që Villareal të emërojë trajnerin e ri të ekipit. Para Luis Garcia Plazës, ekipin e drejtonte Javi Calleja.

Me largimin e Luis Garcias, numri i trajnerëve të shkarkuar në La Liga këtë stionr shkon në shtatë.

BILBAO - BARCELONA

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

16 August, 2019 @22:50

Aritz Aduriz 38 vjeç që u fut 4 minuta para fundit të ndeshjes në lojë, në prekjen e parë të…

Analizë: 2019/2020

La Liga 2019/2020 - Parashikim

16 August, 2019 @13:28

A ka kush që do të mund të ndalë Barcelonën? Me ardhjen eventuale të Neymar, askush. Lëre në Spanjë, por…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

BRAZILIANI

Coutinho pranë kthimit në Premier Ligë

6 August, 2019 @16:37

Francezja prestigjioze L’Equipe para pak çastesh ka bërë të ditur se futbollisti ofanziv i Barcelonës, Philippe Coutinho është pranë rikthimit…

MEDIA

Bale te Bayern përmes Adidas?

6 August, 2019 @15:12

E përditshmja spanjolle AS raporton se klubi i Bayernit po e kërkon Gareth Bale pas largimit të Franck Ribery dhe…

Të gjitha lajmet nga La Liga