Të gjitha lajmet

LAZIO - JUVENTUS

Cristiano sjell fitoren në Olimpicon e nxehtë

Foto: UCL/tw

Cristiano sjell fitoren në Olimpicon e nxehtë

27 January, 2019 @22:40

Lazio është treguar me karakter të fortë sot në Olimpico, por prapëseprapë nuk ka arritur që të nxjerrë fitore karshi Juventusit.

Epërsia e arritur me një autogol nga korneri është anuluar nga Joao Cancelo, që shënoi pas topit të dëbuar në 1-1 (min. 74’).

Ndërsa 2 minuta para fundit të kohës së rregullt, ka qenë Cristiano Ronaldo që ka shënuar nga penalltia në portën e Thomas Strakoshës për fitoren e Juventusit, 1-2.

TABELA AKTUALE

Bianconerët mbeten të pamposhtur në Serie A ende.

Valon Berisha luajti në dhjetë minutata e fundit të takimit për Lazion.

Mirëpo, ylli i ndeshjes duhet të llogaritet portugezi Joao Cancelo. Ai u fut si zëvendësues kur rezultati ishte 1-0 për Lazion.

Më pas, ai barazoi në 1-1 dhe nxorri penalltinë të cilën e shënoi Cristiano Ronaldo për fitoren e rëndësishme dhe vazhdimin e serisë për Juventusin.

 

 

 

EDIN DZEKO

Dzeko i jep fund polemikave

16 August, 2019 @22:01

Sulmuesi 33 vjeçar nga Bosnja e Hercegovina, Edin Dzeko, i ka dhënë fund polemikave lidhur me transferimin e tij në…

STEVEN NZONZI

Roma zyrtarizon largimin e Nzonzit

16 August, 2019 @16:34

Skuadra italiane, Roma, para pak çastesh ka bërë të ditur se futbollisti i saj, Steven Nzonzi është larguar në drejtim…

NGA KONFERENCA

Baresi e Massaro të befasuar për pritje dhe sulmuesit më të rrezikshëm

Foto: G. P.

10 August, 2019 @14:52

Në konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore që Feronikeli do të luaj ndaj Milanit, kanë folur dyshja legjendare e rossonerëve,…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

SKUADRA E MILANIT

Milan vjen me këta lojtarë në Kosovë

9 August, 2019 @14:21

Skuadra e Milanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur 24-shen që udhëton për Kosovë për miqësoren me Feronikelin. …

Të gjitha lajmet nga Serie A