Të gjitha lajmet

MARSEILLE - LILLE

Super Mario debuton me gol, Marseille mposhtet

Foto: Ligue 1 English

Super Mario debuton me gol, Marseille mposhtet

25 January, 2019 @23:38

Në takimin e parë të xhiros së XXII në Ligue 1, Marseille është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Lillet.

Për Marseillen në këtë takim debutoi Mario Balotelli, lojtar ky i zyrtarizuar pak ditë më parë, ndërsa në debutimin e tij me skuadrën e re, Balotelli e gjeti golin. Gjithsesi goli i Balotellit nuk e shpëtoi nga humbja skuadrën e tij, pasi që Lille veçse kishte epërsi dygolëshe në momentin kur italiani shënoi.

TABELA AKTUALE

Fitorja e arritur sonte e ngrit Lillen në kuotën e 53 pikëve dhe ia forcon vendin e dytë, kurse Marseille momentalisht është i shtati në klasifikim.

FRANCEZI ME PËRVOJË

Arsenal zyrtarizon largimin e Koscielnyt

6 August, 2019 @16:21

Qendërmbrojtësi francez i Arsenalit, Laurent Koscielny, pas 353 paraqitjeve të regjistruara me topçinjtë largohet nga klubi, duke shkuar te ekipi…

ZYRTARE

Marseille përforcohet me sulmues nga Argjentina

Foto: Olympique Marseille

5 August, 2019 @21:05

Përforcim te Marseille! Marseille ka nënshkruar me sulmuesin e Argjentinës Dario Benedetto nga Boca Juniors, me një marrëveshje katër vjeçare. …

GJAKOVARI NË FRANCË

Eros Grezda pranë kalimit në Ligue1

Foto: Rangers/fb

26 July, 2019 @14:36

Njëri ndër futbollistët ofanziv të kombëtares shqiptare, Eros Grezda, pritet të kalojë në Ligue 1 të Francës, pasi që nuk…

MBROJTËSI

Edhe Durmishi mund të përfundojë në Superligën turke

15 July, 2019 @10:24

Mbrojtësi i Danimarkës me origjine shqiptare, Riza Durmishi, mund të përfundojë në Superligën turke, sikurse edhe Donis Avdijaj që nuk…

YOURI TIELEMANS

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

Foto: Leicester Official/fb

8 July, 2019 @20:26

Ish kampioni i Premier Ligës, Leicester City, ka bërë rekord-transferin e klubit sot, duke zyrtarizuar blerjen e kartonit të futbollistit…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1