Të gjitha lajmet

LËVIZJE NË OLD TRAFFORD

Fellaini arrin marrëveshje, pritet largimi

Fellaini arrin marrëveshje, pritet largimi

30 January, 2019 @14:31

Mesfushori i Manchester Unitedit, belgu Marouane Fellaini ka arritur marrëveshje personale me ekipin kinez, Shandong Luneng.

United nuk i ka dhënë përgjigje mediave britanike lidhur me shumën e transferit dhe nëse është pranuar apo jo nga ekipi, por Fellaini pritet të largohet.

Belgu 31 vjeç ka qenë përforcimi i parë i madh i epokës pas Sir Alex Ferguson, duke ardhur nga Everton në 2013 për 30 milionë euro.

Afati kalimtar në Kinë përfundon më 28 shkurt. Fellaini ka nënshkruar kontratë të re me Unitedin në qershorin e kaluar, por asnjëherë nuk fitoi besimin e tifozëve të ekipit, përkundër se ka qenë rregullisht i përzgjedhur në ekip nga David Moyes, Louis Van Gaal dhe Jose Mourinho.

MANCHESTER UNITED

Martial vazhdon

30 January, 2019 @13:01

Sulmuesi francez i Manchester Unitedit, Anthony Martial, do të vazhdojë kontratën me ekipin e tij aktual edhe për 5 vjet,…

JUVENTUS

Për herë të tretë te Juventusi

30 January, 2019 @10:58

Gjigandi italian, Juventus, për herë të tretë e mori në skuadër mbrojtësin uruguajan, Martin Caceres. a

MANCHESTER UNITED - BURNLEY

Rikthimi i Unitedit dhe ndalja e serisë

Foto: premierleague.com

29 January, 2019 @23:30

Ole Gunarr Solskjaer ka vendsour rekordin e ri të Manchester Unitedit. Ai është bërë trajneri që në ardhje ka arritur…

NEWCASTLE UNITED - MANCHESTER CITY

City merr goditje të papritur në luftë për titull

Fotot: premierleague.com

29 January, 2019 @23:12

Shpresat për titull dhe ndjekja e Liverpoolit nga ana e Manchester Cityt - kanë pësuar një goditje të papritur. …

COPPA ITALIA 1/4: MILAN - NAPOLI

Piatek me çifte, çon Milanin në gj’finale

Fotot: ACMilan/tw

29 January, 2019 @22:56

Sulmuesi i posaardhur te Milan, polaku Krzysztof Piatek me dy golat e tij të shënuara sonte në përballjen çerekfinale ndaj…

VILLARREAL

Pas 7 xhirosh, largojnë trajnerin

29 January, 2019 @15:42

Vetëm 3 fitore në 21 ndeshje të këtij stinori dhe trajneri i tretë pritet të bëhet i ditur shumë shpejtë.…

NË PRIZREN

Liria prezanton edhe dy përforcime të huaja

29 January, 2019 @15:19

Pas prezantimit të djeshëm të dy mesfushorëve nga Venecuela, Liria ka vazhduar me prezantim të përforcimeve të reja. Kësaj…

MESFUSHORI I RI I KOMBËTARES

Agim Zeka në Eredivisie

29 January, 2019 @0:19

Futbollisti i ri i kombëtares shqiptare, Agim Zeka, që është i lindur në Drenicë, sot është zyrtarizuar si lojtar i…

GOLASHËNUESI SERIK

Veterani që barazoi rekordin e Batistutës

29 January, 2019 @0:09

Golashënuesi veteran i Sampdorias, Fabio Quagliarella, ka barazuar rekordin çerek-shekullor të Serie A-së që mbante deri tash i vetëm, legjenda…

COPA DEL REY

Caktohet stadiumi ku do të luhet finalja e Copa del Rey

28 January, 2019 @23:32

Federata e Futbollit të Spanjës ka bërë të ditur sot se stadiumi i Real Betisit, Benito Villamarin do të jetë…

FA CUP: CHELSEA - UNITED

United eliminon Chelsean, kuptohen çiftet çerekfinale

Foto: Manchester United

18 February, 2019 @22:41

Me një paraqitje fantastike ekipore, United ka arritur të shënojë fitore 0-2 në ‘Stamford Bridge’, për ta eliminuar kështu Chelsean…

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, gol + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

Të gjitha lajmet nga Premier League