Të gjitha lajmet

COPA DEL REY

Barcelona ekzi6icionale ndaj Sevillës

Barcelona ekzi6icionale ndaj Sevillës

30 January, 2019 @23:25

Barcelona ka shënuar fitore madhështore ndaj Sevillës në ndeshjen e kthimit të çerekfinales së Kupës, 6-1.

Ndeshjen e parë e kishte fituar Sevilla 2-0.

Kur rezultati ishte 1-0 për Barcelonën, Ever Banega i Sevillës dështoi të shënojë nga penalltia [mbrojti portieri Jesper Cillesen] dhe pastaj golat nuk u ndalën.

Pas Philippe Coutinhos që shënoi për epërsi, kanë qenë Ivan Rakitic, përsëri Coutinho, Sergi Roberto, Luis Suarez dhe në fund, Lionel Messi mbylli gjithçka.

Rezultati i përgjithshëm 6-3 çon Barcelonën në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, ku janë kualifikuar edhe Valencia, Real Betis dhe nesër do të kuptohet gjysmëfinalisti i fundit kur luajnë Getafe-RealMadrid.

BILBAO - BARCELONA

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

16 August, 2019 @22:50

Aritz Aduriz 38 vjeç që u fut 4 minuta para fundit të ndeshjes në lojë, në prekjen e parë të…

Analizë: 2019/2020

La Liga 2019/2020 - Parashikim

16 August, 2019 @13:28

A ka kush që do të mund të ndalë Barcelonën? Me ardhjen eventuale të Neymar, askush. Lëre në Spanjë, por…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

BRAZILIANI

Coutinho pranë kthimit në Premier Ligë

6 August, 2019 @16:37

Francezja prestigjioze L’Equipe para pak çastesh ka bërë të ditur se futbollisti ofanziv i Barcelonës, Philippe Coutinho është pranë rikthimit…

MEDIA

Bale te Bayern përmes Adidas?

6 August, 2019 @15:12

E përditshmja spanjolle AS raporton se klubi i Bayernit po e kërkon Gareth Bale pas largimit të Franck Ribery dhe…

Të gjitha lajmet nga La Liga