Të gjitha lajmet

COPPA ITALIA: ATALANTA - ROMA

Berisha e Gjimshiti eliminojnë Juventusin

Foto: Atalanta Official/fb

Berisha e Gjimshiti eliminojnë Juventusin

30 January, 2019 @22:44

Atalanta
Juventus
Atalanta 3 : 0 Juventus
T.Castagne 37', D.Zapata 39' 86'

Stadio Atleti Azzurri d'Italia (Bergamo)

Juventusi jashtë Coppa Italia!

Është skuadra e Atalantas ajo që e ka eliminuar “Zonjën e Vjetër” nga Kupa e Italisë. Skuadra e Etrit Berishës e Berat Gjimshitit shënoi dy gola të shpejtë në minutat 37’ e 39’ për të krijuar epërsi të dyfishtë, e më pas shënoi edhe një herë paka para fundit të ndeshjes për 3-0, për ta eliminuar kështu nga kupa për herë të parë që nga vitit 2014 skuadrën nga Torino.

Trofeun në fjalë Juventusi e ka fituar në katër vitet e fundit, ndërsa kjo ecuri sivjet ndalet, me skuadrën torineze që sonte u eliminua në çerekfinale nga Coppa Italia.

Në gjysmëfinale Atalanta do të përballet me Fiorentinën, e cila sonte e eliminoi Romën, kurse në gjysmëfinalen tjetër Milani e pret fituesin e duelit mes Lazios dhe Interit, duel i cili zhvillohet nesër mbrëma.

 

COPPA ITALIA: FIORENTINA - ROMA

Fiorentina turpëron Romën

30 January, 2019 @20:54

Shtatë gola të shënuara në portën e Robin Olsenit të Romës bën që Fiorentina të sigurojë gjysmëfinalen e Kupës së…

PSG - UNITED

PSG i hendikepuar ndaj Unitedit

30 January, 2019 @16:17

Lajm i mirë për Manchester Unitedin! Për shkak të lëndimit të shputës, braziliani Neymar do të jetë jashtë fushave për…

MEDIA

Gjenden pjesë të aeroplanit që bartte Emiliano Salan

Foto: Wales Online

30 January, 2019 @15:52

Pas ngjarjes dramatike të javës së kaluar kur aeroplani që bartte rekord-transferin e Cardiff Cityt, Emiliano Sala, u humb nga…

PARA KUALIFIKIMEVE PËR EURO 2020

FFK zyrtarizon: Danimarka mysafire e Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

30 January, 2019 @15:22

Përmes një njoftimi të shkurtër, Federata e Futbollit të Kosovës ka zyrtarizuar miqësoren Kosova - Danimarka që do të luhet…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

LËVIZJE NË OLD TRAFFORD

Fellaini arrin marrëveshje, pritet largimi

30 January, 2019 @14:31

Mesfushori i Manchester Unitedit, belgu Marouane Fellaini ka arritur marrëveshje personale me ekipin kinez, Shandong Luneng. United nuk i…

INTER - SAMPDORIA

Inter mban distancën ndaj Milanit me Nainggolanin

17 February, 2019 @21:53

Skuadra e Interit ka arritur të mposht Sampdorian me diferencë minimale 2-1, përkundër se në pjesën më të madhe të…

ATALANTA - MILAN

Super Piatek, Milan fiton me përmbysje

16 February, 2019 @22:31

Pesë ndeshje, gjashtë gola. Super transferi i Milanit, Krzysztof Piatek ka vazhduar me gola, derisa rossonerët kanë mposhtur Atalantën në…

MAREK HAMSIK

Vendos të largohet

14 February, 2019 @19:18

“Napoli përqafon Marek Hamsikun dhe i falenderon për 12 vitet e mrekullueshme të kaluara bashkë, të karakterizuara me dedikim dhe…

IA MARRIN SHIRITIN

Icardi s’është më kapiten te Interi

Foto: FCInter/fb

13 February, 2019 @14:01

Klubi kaltërezi i Milanos, Inter, ka bërë të ditur sot se ka zëvendësuar kapitenin e parë të skuadrës. Tashmë,…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

Të gjitha lajmet nga Serie A