Të gjitha lajmet

MBAYE DIANGE

Golashënuesi më i mirë i ligës, te Galatasaray

Golashënuesi më i mirë i ligës, te Galatasaray

31 January, 2019 @11:05

Sulmuesi senegalez që ka shënuar 20 gola këtë stinor në Superligën turke, Mbaye Diagne, është lojtar i ri i Galatasarayit.

Diagne sot ka kaluar testet mjekësore me kampionin aktual të Turqisë, para se të prezantohet edhe zyrtarisht si lojtar i ri i ekipit të Stambollit.

Galatasaray ka paguar 10 milionë euro për kartonin e tij në arkën e Kasimpashas për 27 vjeçarin, që tashmë po kalon stinorin e dytë në Turqi.

Stinori 2018/19 është stinori më produktiv i senegalezit në karrierë, pasi që më parë gjatë karrierës së tij nuk ka arritur të shënojë 20 gola për gjysmë stinori.

GALATASARAY - BESIKTAS

Fitore në derbi, për të marrë lidershipin

5 May, 2019 @20:37

Galatasaray ka shënuar fitore në derbin e madh të Stambollit ndaj Besiktasit, duke i mposhtur këta të fundit me rezultat…

NË MAQEDONINË VERIORE

Titulli i radhës për Shkëndijën

4 May, 2019 @18:26

Me golin e shënuar në minutën e fundit të takimit nga Ennur Totre, Shkëndija edhe matematikisht ka siguruar titullin e…

ANKARAGUCU - RIZESPOR

Muriqi shpëton ekipin nga humbja

4 May, 2019 @16:59

Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar gol nga penalltia sot për ekipin e tij Rizespor, duke mos lënë që…

CELTIC

Titulli i tetë me radhë

Foto: B/R

4 May, 2019 @15:30

Të pandalshëm në Skoci në vitet e fundit dhe janë fare pranë dekadës perfekte. Celtic me fitore si mysafir…

XAVI HERNANDEZ

Pas 21 vitesh futbolli aktiv, del në pension

REUTERS/Arkiv

2 May, 2019 @20:26

Ish mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez në fund të këtij stinori do të pensionohet nga futbolli aktiv. …

Të gjitha lajmet nga International