Të gjitha lajmet

KF FERIZAJ

Ferizaji nuk ndalet, zyrtarizon edhe 6 përforcime

Ferizaji nuk ndalet, zyrtarizon edhe 6 përforcime

31 January, 2019 @17:37

Pasi zyrtarizoi Egzon Shabanin, Durim Gashin dhe Hysein Demirin, klubi i Ferizajit sot ka zyrtarizuar edhe 6 përforcime të tjera.

Viktor Kuka (qendërmbrojtës i huazuar nga Drita), Veton Shabani (mbrojtës i krahut i transferuar nga Flamurtari), Burhan Mustafa (portier i transferuar nga KF Shkupi), Dini Cuculi (qendërmbrojtës i transferuar nga Superliga e Maqedonisë), Dardan Çerkini (mbrojtës që te Ferizaji rikthehet pas aventurës te Trepça ‘89) dhe Ermal Krasniqi (sulmues i transferuar nga Llapi) janë përforcimet e zyrtarizuara sot nga Ferizaji, i cili jep shenja të qarta që ka për synim mbetjen në Superligë edhe sezonin e ardhshëm.

TABELA AKTUALE

Përveç përforcimeve të lartpërmendura, pranverën skuadra ferizajase e nis nën drejtimin e Bylbyl Sokolit, njeriut që e ngjiti në Superligë këtë skuadër në muajin maj të vitit të kaluar.

JAVA 31

Orari i ndeshjeve në Superligë (XXXI)

7 May, 2019 @19:20

Është bërë i ditur orari i ndeshjeve të xhiros së XXXI të Superligës së Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE …

KEK - BALLKANI

Ballkani i sigurt, i mjafton pjesa e parë

5 May, 2019 @18:32

Ballkani pa shumë telashe ka shënuar fitore ndaj KEK-ut sot në Obiliq, për të arkëtuar tre pikë të reja për…

LLAPI - TREPÇA'89

Llapi lë pas Prishtinën, i afrohet kreut

5 May, 2019 @18:20

Vjen edhe fitorja e shtatë me radhë për Llapin në Superligë! Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot fitoi me…

GJILANI - FLAMURTARI

Kelmendi jetik për Flamurtarin

5 May, 2019 @18:12

Një fitore shumë e rëndësishme për Flamurtarin sot në Gjilan! Skuadra nga kryeqyteti e ka mposhtur me rezultat minimal 0-1…

FERIZAJI - LIRIA

Ferizaji fundos Lirinë përfundimisht, prizrenasit në Ligë të Parë

5 May, 2019 @18:02

Tashmë s’ka shpresa as teorike. Liria me disfatën e sotme nga Ferizaji si mysafir është anëtare e Ligës së Parë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga