Të gjitha lajmet

NË KLINË

Dukagjini zyrtarizon 7 lojtarë

Foto nga arkivi

Dukagjini zyrtarizon 7 lojtarë

31 January, 2019 @15:30

Ekipi i Dukagjinit të Klinës që po mëton të sigurojë një vend në PlayOff të Ligës së Parë për të luftuar për Superligë, ka zyrtarizuar dy portierë, dy mbrojtës dhe tri futbollistë ofansiv.

Portieri me përvojë nga Superliga, që së fundi ka qenë pjesë e Besës së Pejës, Enis Manxholli si dhe portieri i Istogut Dukagjin Podrimaj.

Për më tepër, ekipi ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e Drenicës Muharrem Musa dhe me atë të Arbërisë, Drin Lladrovci. Musa është mbrojtës i djathtë, ndërsa Lladrovci përveç tjerash ka qenë edhe pjesë e Kosovës U21 në disa raste.

TABELA AKTUALE

Sa i përket pjesës ofansive, Dukagjini ka nënshkruar me mesfushorin e dëshmuar të Ferizajit Fuad Karabeg, me ish lojtarin e Vëllaznimit Burim Qorri dhe me lojtarin e ri, Ardit Berisha që vjen nga Besa e Kavajës.

Ekipi i ka uruar mirëseardhje lojtarëve.

Dukagjini ka përfunduar pjesën vjeshtore në pozitë të tretë të Ligës së Parë, që garanton PlayOffin, ndërsa mëton dy vendet e para që sigurojnë Superligën direkt.

Rivalë kryesor të Dukagjinit për një vend që shpie direkt drejt Superligës janë Besa dhe Vushtrria, që janë mbi ta në Ligë të Parë.

PREJ STOKE

Crouch rikthehet në PremierLigë

31 January, 2019 @14:09

Sulmuesi shtatëgjatë Peter Crouch, që mbushi të mërkurën 38 vjet, është pranë rikthimit në Premier Ligë. Stoke City ka…

KOSTAS MITROGLOU

Edhe një sulmues te Galatasaray

Foto: Galatasaray/fb

31 January, 2019 @13:57

Vetëm një ditë pasi zyrtarizuan sulmuesin më të mirë të Superligës turke si lojtar të tyre, Galatasaray ka bërë…

DENIS SUAREZ

Vazhdon kontratën dhe shkon në Arsenal

Foto: via MundoDeportivo

31 January, 2019 @13:38

Barcelona ka vazhduar kontratën me mesfushorin e ekipit Denis Suarez. Por, menjëherë pas vazhdimit të kontratës deri më 30 qershor…

SHINJI KAGAWA

Edhe Kagawa në Stamboll

31 January, 2019 @13:00

Mesfushori i Borussia Dortmundit, Shinji Kagawa, pritet që sot të arrijë në Stamboll, për tu bërë pjesë e ekipit të…

MBAYE DIANGE

Golashënuesi më i mirë i ligës, te Galatasaray

31 January, 2019 @11:05

Sulmuesi senegalez që ka shënuar 20 gola këtë stinor në Superligën turke, Mbaye Diagne, është lojtar i ri i Galatasarayit.…

COPA DEL REY

Barcelona ekzi6icionale ndaj Sevillës

30 January, 2019 @23:25

Barcelona ka shënuar fitore madhështore ndaj Sevillës në ndeshjen e kthimit të çerekfinales së Kupës, 6-1. Ndeshjen e parë…

LIVERPOOL - LEICESTER

S’shfrytëzon gabimin e Cityt, diferenca +5

30 January, 2019 @22:53

Mundësinë për të shkuar në 7 pikë diferencë ndaj Cityt nuk e ka shfrytëzuar skuadra e Liverpoolit. “Të Kuqtë” u…

COPPA ITALIA: ATALANTA - ROMA

Berisha e Gjimshiti eliminojnë Juventusin

Foto: Atalanta Official/fb

30 January, 2019 @22:44

Juventusi jashtë Coppa Italia! Është skuadra e Atalantas ajo që e ka eliminuar “Zonjën e Vjetër” nga Kupa e Italisë.…

BOURNEMOUTH - CHELSEA

Chelsea deklasohet në “Vitality Stadium”

Foto: Bournemouth/fb

30 January, 2019 @22:39

Humbja e dytë me radhë në Premier League për Chelsean. Pas Arsenalit, Chelsean e ka mposhtur edhe Bournemouthi, me skuadrën…

COPPA ITALIA: FIORENTINA - ROMA

Fiorentina turpëron Romën

30 January, 2019 @20:54

Shtatë gola të shënuara në portën e Robin Olsenit të Romës bën që Fiorentina të sigurojë gjysmëfinalen e Kupës së…

BESA - 2 KORRIKU

Besa mban ritmin

Foto: KFVushtrria/fb/E.Popova

7 April, 2019 @18:01

Pas barazimit në derbi ndaj Vushtrrisë, Besa ka vazhduar me formën e mirë të saj dhe është afër që të…

ISTOGU - VUSHTRRIA

Lideri ngrit avantazhin në krye

Foto: KFVushtrria/fb/E.Popova

6 April, 2019 @17:20

Vushtrria ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugë për Superligë. Kësaj radhe Istogu ra pre e sulmuesve të Vushtrrisë, që…

BASHKIMI - ISTOGU

Arifi në kohë shtesë sjell fitoren

3 April, 2019 @18:24

Ndeshje e barabartë përgjatë 90 minutave të kohës së rregullt, edhe pse Bashkimi i Koretinit kërkonte më shumë golin, por…

DUKAGJINI - VLLAZNIA

Milicaj hat-trick, Përgjokaj debuton me fitore

Foto: KFDukagjini/fb

3 April, 2019 @18:15

Trajneri i ri i Dukagjinit të Klinës, Ndue Përgjokaj, ka debutuar me fitore në detyrën e tij të re në…

VUSHTRRIA - BESA

Derbi me 4 gola

Foto: KFVushtrria/fb/ E. Popova

3 April, 2019 @16:49

Interesim i madh për ndeshjen në Vushtrri, derisa një pjesë e Ferki Aliut u desh të zbrazej nga gjyqtari kryesor…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë