Të gjitha lajmet

COPA DEL REY

Hidhet shorti, përcaktohen gjysmëfinalet

Foto: viaMundoDeportivo

Hidhet shorti, përcaktohen gjysmëfinalet

1 February, 2019 @13:32

Në këto çaste ka përfunduar ceremonia e hedhjes së shortit të Kupës së Mbretit në Spanjë, ku në gjysmëfinale janë plasuar: Barcelona, Real Madrid, Real Betis dhe Valencia.

Shorti i hedhur sot përcaktoi që në gjysmëfinale të takohen: Barcelona-RealMadrid dhe RealBetis-Valencia.

Duelet e para zhvillohen më 6-7 shkurt, ndërsa të kthimit më 26-27 shkurt.

Finalja luhet në stadiumin e Betisit, Benito Villamarin.

Dueli i parë gjysmëfinal mes Barcelonës dhe Real Madridit luhet në Camp Nou, ndërsa ai i kthimit në Santiago Bernabeu.

 

BILBAO - BARCELONA

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

16 August, 2019 @22:50

Aritz Aduriz 38 vjeç që u fut 4 minuta para fundit të ndeshjes në lojë, në prekjen e parë të…

Analizë: 2019/2020

La Liga 2019/2020 - Parashikim

16 August, 2019 @13:28

A ka kush që do të mund të ndalë Barcelonën? Me ardhjen eventuale të Neymar, askush. Lëre në Spanjë, por…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

BRAZILIANI

Coutinho pranë kthimit në Premier Ligë

6 August, 2019 @16:37

Francezja prestigjioze L’Equipe para pak çastesh ka bërë të ditur se futbollisti ofanziv i Barcelonës, Philippe Coutinho është pranë rikthimit…

MEDIA

Bale te Bayern përmes Adidas?

6 August, 2019 @15:12

E përditshmja spanjolle AS raporton se klubi i Bayernit po e kërkon Gareth Bale pas largimit të Franck Ribery dhe…

Të gjitha lajmet nga La Liga