Të gjitha lajmet

MESFUSHORI I SHQIPËRISË

Migjen Basha i kthehet futbollit evropian

Migjen Basha i kthehet futbollit evropian

13 October, 2020 @0:54

Ish mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, i ka dhënë fund marrëveshjes me ekipin e tij të deritashëm Melbourne Victory për t’iu kthyer futbollit evropian.

Basha 33-vjeçar që është i lindur në Zvicër dhe ka qenë pjesë e ekipit historik të Shqipërisë që arriti EURO 2016, ka nënshkuar në ditën e fundit të afatit kalimtar të lojtarëve me ekipin e Challenge League (liga e dytë) të Zvicrës, Xamax.

Mesfushori qëndror që ka bërë karrierë kryesisht në Serie B të Italisë me ekipe si Frosinone, Atalanta, Torino (me të cilët arriti edhe në Serie A) së fundi ka luajtur një stinor për Arisin në Greqi, prej ku kaloi në Australi për të qenë pjesë e Melbourne Victory për sezonin 2019/20, ku patti 25 paraqitje dhe shënoi një gol.

Ai ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me ekipin e Xamaxit.

PLAYER RATINGS @ KAZAKHSTAN - ALBANIA

Notat e futbollistëve: Kazakistani - Shqipëria

Foto: FSHF

11 October, 2020 @17:18

Shqipëria pas një fitoreje dhe një barazimi në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve ka shijuar edhe barazimin e…

LIGA C4: KAZAKISTANI 0-0 SHQIPERIA

Mbrojtje stabile, pa efekt në sulm - barazim zhgënjyes

Fotot: FSHF

11 October, 2020 @17:04

Kuqezinjtë kanë treguar lojë të mirë, më kërkuese në pjesë të dytë, por përkundër rasteve ka munguar finalizimi për të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kazakistani - Shqipëria

11 October, 2020 @13:43

Janë caktuar formacionet zyrtare të Kazakistanit dhe Shqipërisë, në kuadër të Ligës së Kombeve. KAZAKISTANI: Pokatilov; Bystrov, Marochkin, Erlanov, Kerymzhanov,…

GJYQTARËT E NDESHJES

Katërshja molldave ndan drejtësinë në Kazakistani-Shqipëria

11 October, 2020 @11:15

Përballja e tretë e Grupit 4 të Ligës C të Kombeve për Shqipërinë, ndaj Kazakistanit si mysafir sot në Astana…

PËRSËRI FAVORIT

Shqipëria favorite me kuotë të mirë

Foto: FSHF

11 October, 2020 @10:18

Kuqezinjtë janë përsëri favorit për fitore në ndeshje të Ligës së Kombeve. Shqipëria edhe pse mysafire, për fitore ka…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja