Të gjitha lajmet

LECCE 1-4 MILAN

Milan rifillon kampionatin me fitore

Foto: ACMilan/tw

Milan rifillon kampionatin me fitore

22 June, 2020 @21:48

Pas humbjes në Kupë, Milan është rikthyer në kampionat me fitore, duke e mposhtur lehtë Leccen që po lufton për mbijetesë sonte 1-4 [Mancosu 54p - Samu 26, Bonaventura 55, Rebic 57, Leao 72].

Turku Hakan Çalhanoglu asistoi dy herë sonte, duke treguar formë të mirë, ndërsa mbrojtësi Simon Kjaer u lëndua në pjesë të parë për tu zëvendësuar nga i riu Matteo Gabbia.

Përndryshe, kjo ka qenë ndeshja e parë e Milanit që shënon katër gola në një ndeshje të Serie A-së, që prej shtatorit.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, Milan ka dalë në pozitën e shtatë me 39 pikë, sa ka edhe Napoli në pozitë të gjashtë. E Lecce e drejtuar nga Fabio Liverani do të duhet të mundohet mjaft në xhirot në vijim, për të shpëtuar stinorin në elitë.

Lecce është në zonën e rrezikshme me 25 pikë, sa ka edhe Genoa në zonë të shpëtimit.

VERONA 2-1 CAGLIARI

Rrahmani e Kumbulla të plotë në fitoren e Veronës

Foto: Verona/tw

20 June, 2020 @23:44

Dy golat e hershëm të Samuel Di Carmines u treguan të jenë të mjaftueshme për fitoren e Veronës ndaj Cagliarit,…

JUVENTUS NË FINALE

Cristiano dështon nga penalltia, por Juve siguron finalen

Foto: juventus/tw

12 June, 2020 @23:05

Milan nuk ka arritur të shënojë gol, ndërsa Juventus me barazim 0-0 në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës…

COPPA ITALIA 11s: JUVENTUS - MILAN

11-shet startuese Juventus - Milan

12 June, 2020 @20:11

Janë publikuar para pak çastesh 11-shet startuese të Juventusit dhe Milanit për ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së…

COPPA ITALIA

Rregull i ri nëse ekipet barazojnë në Coppa Italia

12 June, 2020 @16:04

Juventus dhe Milan do të jenë dy ekipet e para që do të nisin aksionin futbollistik në Itali, pas ndërprerjes…

VENDIMI I FUNDIT

Serie A do të ketë PlayOff dhe PlayOut

8 June, 2020 @17:01

Tashmë është zyrtare. Serie A do të vendoset këtë stinor me algoritmin PlayOff dhe PlayOut. Por kjo do të…

Të gjitha lajmet nga Serie A