Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MILAN

Milani zëvendëson Donnarummën me portierin kampion

Milani zëvendëson Donnarummën me portierin kampion


27 May, 2021 @23:22

Ditë më parë, drejtori sportiv i Milanit, Paolo Maldini, kishte konfirmuar se portieri Gianluigi Donnarumma do të largohet nga Milani.

Milani sot ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare me portierin Mike Maignan nga Lille.

Maignan sivjet e fitoi titullin kampion në Ligue 1 me skuadrën e Lille dhe ishte njëri ndër më të mirët.

Portieri 25 vjeçar gjithashtu është ftuar nga Franca për Kampionatin Evropian EURO 2020.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A