Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FATIH 0-2 GALATASARAY

Milot Rashica me asist në fitore ndaj ekipit të Dresevicit

Foto: Galatasaray/fb

Milot Rashica me asist në fitore ndaj ekipit të Dresevicit


28 October, 2022 @21:02

Skuadra e Galatasarayit ka shënuar fitore në përballje ndaj Fatihut sonte, ndërsa mesfushori kosovar Milot Rashica ka asistuar në golin e epërsisë së skuadrës së tij, që në fund fitoi ndeshjen, 0-2 [Emre 60, Mata 85].

Rashica luajti për 90 minuta në këtë ndeshje, ndërsa te Fatihu që drejtohet nga Andrea Pirlo, për 90 minuta në fushë ishte Ibrahim Dresevic, mesfushori tjetër i Kosovës.

 


 
Të gjitha lajmet nga International