Të gjitha lajmet

CITY - TOTTENHAM

Minimalisht, por me rëndësi të madhe

Minimalisht, por me rëndësi të madhe

20 April, 2019 @15:31

Për herë të dytë brenda pak ditëve, skuadra e Manchester Cityt ka arritur ta mposhtë Tottenhamin në “Etihad”.

Nëse fitorja e pak ditëve më parë në Champions ishte totalisht e pavlefshme për shkak se City u eliminua falë disavantazhit të golave në terrenin mysafir, fitorja e sotme për “Citizens” mund të ketë rëndësi tejet të madhe në luftën për titull.

TABELA AKTUALE

Edhe pse nuk zhvilloi një nga ndeshjet e saj më të mira, skuadra e Guardiolës u mjaftua me një gol të 18 vjeçarit Foden në minutën e 5’, për t’i fituar kështu 3 pikë shumë të rëndësishme dhe për ta ‘gjuajtur’ presionin te Liverpooli, i cili nesër udhëton në Uells për t’u përballur me Cardiffin.

Në anën tjetër, kjo humbje ‘nuk i bën mirë’ Tottenhamit në luftën për pozitat 3/4, me kundërshtarët e londinezo-veriorëve që ndodhen shumë pranë.

CHRISTIAN PULISIC

Një Hazard i ri

22 May, 2019 @0:16

Futbollisti i ri i Chelseat, që u ble në vitin e kaluar dhe arriti sot si zyrtarizim te ekipi londinez,…

PAS VENDIMIT PËR MOSUDHËTIM

UEFA i përgjigjet Arsenalit për Mkhitaryanin

21 May, 2019 @16:08

Pas vendimit të lojtarit për mosudhëtim në Azerbajxhan për finale të Europa Ligës, ka reaguar edhe UEFA-ja. “UEFA…

OLIVIER GIROUD

Vazhdon në Stamford Bridge

Foto: chelseafc.com

21 May, 2019 @14:47

Futbollistit francez që i përfundonte kontrata këtë sezon, Olivier Giroud, i është vazhduar edhe për një sezon, ka konfirmuar Chelsea…

ARMENI

Arsenal konfirmon, Mkhitaryan s’udhëton për Baku

21 May, 2019 @13:06

Me një komunikatë të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, Arsenal ka bërë të ditur se mesfushori armen i ekipit,…

DEBUTIM NË PREMIER LIGË SI TRAJNER

Brighton emëron trajnerin e ri

20 May, 2019 @22:45

Skuadra e Brightonit, që largoi trajnerin e saj Chris Hughton, përkundër se ky ua siguroi edhe një stinor në…

Të gjitha lajmet nga Premier League