Të gjitha lajmet

FRANCË

Mjeku i Reimsit, ku luan Zeneli, bën vetëvrasje!

Mjeku i Reimsit, ku luan Zeneli, bën vetëvrasje!

5 April, 2020 @22:20

Prestigjiozja sportive franceze L’Equipe para pak minutash ka bërë të ditur se mjeku i ekipit të Reimsit, Bernard Gonzalez, që ka qenë i testuar pozitiv për coronavirus, ka kryer vetëvrasje!

Informatën e ka konfirmuar edhe Le Parisien, duke thënë se 60 vjeçari ishte në vetizolim me gruan e tij.

Arnaud Robinet, kryetar i qytetit, ka bërë të ditur se arsyet e vetëvrasjes nuk dihen, derisa ka mësuar që Gonzalez ka lënë një letër për të shpjeguar aktin e tij!

Në Instagram, edhe mesfushori i Kosovës Arbër Zeneli, i ka shprehur ngushëllime mjekut të skuadrës. Zeneli është lojtar i Reimsit dhe së fundi u shërua nga një lëndim i rëndë që kishte në këmbë.

bernard gonzalez

COUPE DE LA LIGUE

Finalja e Kupës së Ligës, shtyhet

11 March, 2020 @15:03

Liga profesionale e futbollit në Francë (LFP) ka bërë të ditur se ndeshja ndërmjet Paris St Germainit dhe Lyonit, që…

MONACO 1-1 REIMS

Arbër Zeneli i kthehet fushës, Guion i beson minutat e fundit

Foto: St de Reims/official

29 February, 2020 @22:06

Trajneri i Stade de Reims, David Guion, që në ftesën e parë të tij ndaj Arbër Zenelit që iu rikthye…

ARBËR ZENELI UDHËTON NË MONACO

Reims zyrtarizon rikthimin e Arbër Zenelit

Foto: St de Reims/fb

28 February, 2020 @21:07

Mesfushori i krahut i Kosovës dhe futbollisti më i mirë i Kosovës në vitin 2018, Arbër Zeneli, do t’i rikthehet…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

PARIS ST GERMAIN - OLYMPIQUE LYON

Parisi s’lejoi befasi në derbin 6-golësh

9 February, 2020 @23:27

Në Ligue 1 para pak çastesh përfundoi dueli derbi mes liderit Paris St Germain dhe Olympique Lyonit. Parisienët kishin…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1