Të gjitha lajmet

MAQEDONI VERIORE

Moslicensimi i Vardarit, çon krejt ekipet shqiptare të Maqedonisë në Europa Ligë

Pamje nga ndeshja GlasgowRangers - Shkupi / Foto UEL

Moslicensimi i Vardarit, çon krejt ekipet shqiptare të Maqedonisë në Europa Ligë

26 June, 2020 @16:16

Të gjitha skuadrat shqiptare që garojnë në elitë të futbollit të Maqedonisë Veriore do të jenë pjesëmarrëse në kualifikime për Europa League.

Ky është vendimi i marë sot në FFM, pasi që lideri i stinorit të anuluar Vardar, nuk u licensua për pjesëmarrje në gara evropiane.

Në vend të Vardarit në kualifikime për Ligë të Kampionëve do të shkojë Sileksi, si vend i dytë në renditje, ndërsa skuadrat shqiptare Shkëndija, Renova dhe Shkupi do të jenë pjesëmarrëse në kualifikime për Europa Ligë.

Prva Liga Makedonije

 

SULMUESI SHQIPTAR I BASELIT

Kemal Ademi do të luaj për Zvicrën

Foto: https://www.football.ch/

26 June, 2020 @15:48

Sulmuesi i Baselit, Kemal Ademi, tash e tutje do të mund të veshë fanellën e reprezentacionit të Zvicrës, sikurse edhe…

ALANYA 2-2 TRABZON

Trabzoni humb lidershipin me barazim në Alanya

Foto: TSLive/tw

22 June, 2020 @22:11

Edhe pse ishin dy herë në epërsi, liderët e deritashëm të Superligës turke, Trabzonspor nuk arritën ta mbajnë atë deri…

KF RENOVA

I tërë ekipi negativ në COVID-19

22 June, 2020 @20:35

Skuadra e Renovës që garon në elitën e futbollit të Maqedonisë Veriore dhe ka qenë në pozitë të katërt të…

KASIMPASA 2-0 FENERBAHÇE

Dueli i reprezentuesve, Hadërgjonaj mposht Muriqin

Foto: Kasimpasa/fb

21 June, 2020 @21:06

Të dy startues te ekipet e tyre dhe të dy me nga 90min në fushë, por fitorja më shumë i…

YOUNG BOYS 3-2 ZURICH

Super-gol dhe asisti i Kolollit s’mjaftojnë për Zurichun

19 June, 2020 @22:37

Treshja e reprezentacionit të Kosovës, Mirlind Kryeziu, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli kanë qenë startues në duelin që ekipi i…

Të gjitha lajmet nga International