Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - MALISHEVA

Mposhtet nga Malisheva, Vëllaznimi i fundit në tabelë

Mposhtet nga Malisheva, Vëllaznimi i fundit në tabelë

29 September, 2019 @17:17

Vazhdon kriza e thellë e Vëllaznimit!

Gjakovarët sot u mposhtën me rezultat 0-2 nga Malisheva në Gjakovë, për të mbetur e vetmja skuadër që nuk e ka shijuar fitoren në Ligën e Parë sivjet. Golat për skuadrën mysafire sot u shënuan nga Caner Gzimi (62’) dhe Nasuf Ibrahimi (69’).

TABELA AKTUALE

Kjo seri tejet negative bën që gjakovarët pas 6 xhirove ta gjejnë veten në vendin e fundit në klasifikim, kurse Malishevën kjo fitore e ngrit në vendin e dytë.

Në ndeshjet tjera të ditës së sotme në Ligën e Parë, Trepça fitoi 2-0 ndaj 2 Korrikut, Onixi e Drenasi barazuan pa gola, ndërsa Ramiz Sadiku fitoi 0-2 ndaj Ulpianës.

ISTOGU 1-0 BESA

Endrit Maloku vendos derbin, Istogu mbron kreun

Foto: KFIstogu/fb

28 September, 2019 @17:20

Pas pjesës së parë të përfunduar pa gola në derbin e Bjeshkëve të Nemuna mes Istogut dhe Besës, ka qenë…

LIRIA 5-0 VITIA

Jurgen Gjini me 5-she, Liria thellë ndaj Vitisë

TOPSPORTI/ nga arkivi

28 September, 2019 @17:15

Liria i është kthyer fitores në Ligë të Parë pas barazimit me Onixin në xhiron e shkuar, duke e mposhtur…

MALISHEVA - ARBËRIA

Malisheva mbi Besën e Lirinë

Foto: KFMalisheva/fb

22 September, 2019 @17:41

Skuadra e re në Ligë të Parë të Kosovës, Malisheva, me fitoren e thellë sot ndaj Arbërisë 4-0 ka dalë…

2 KORRIKU 1-2 ISTOGU

Istogu s’ndalet, Jahaj e Prekaj për ruajtjen e kreut

22 September, 2019 @17:31

Skuadra e Istogut ka shënuar sot edhe fitoren e katërt në 5 xhirot e para të Ligës së Parë të…

RAMIZ SADIKU 1-2 TREPÇA

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

Foto: KFTrepça/fb

21 September, 2019 @19:45

Skuadra e Trepçës është duke bërë hapat e para të këndelljes së saj, pas fillimit jo të mirë të stinorit…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë