Të gjitha lajmet

SAMIR UJKANI

Mungesat, s’do të jenë problem

TOPSPORTI/ L. D.

Mungesat, s’do të jenë problem

5 June, 2019 @14:18

Portieri i Kosovës, Samir Ujkani, që tashmë ia ka lënë vendin Arijanet Muriçit ka thënë se përkundër mungesave, ekipi do të mund t’ia dalë në duel ndaj malazezëve.

Kosova sot ka kryer stërvitjen e fundit në Prishtinë dhe në ora 14:00 ka marrë rrugë për në Podgoricë, ku do të ketë edhe një stërvitje në stadiumin Pod Goricom para ndeshjes me Malin e Zi.

ORARI dhe TABELA

E Ujkani ka treguar risinë e ardhjeve dhe shpresat për ndeshje.

“Do të jenë dy ndeshje shumë të rëndësishme për ne. Sigurisht ndeshja kundër Malit të Zi është një ndeshje e madhe dhe e vështirë, por ne jemi përgatitur mirë dhe kemi punuar shumë. Atmosfera është e mirë dhe jemi në rrugë të mbarë. Por, tash mbetet që të premten ta tregojmë veten dhe të nxjerrim rezultat pozitiv. Të gjithë po punojmë për njëri-tjetrin. Kemi mungesa të rëndësishme, por kanë ardhur djemtë të ri dhe konkurrenca është rritur shumë, andaj besoj se nuk duhet të jetë problem për ne mungesa e disa futbollistëve”, ka thënë Samiri për faqen zyrtare të FFK-së sot.

Kosova në ditët në vijim do t’i luaj dy ndeshjet e radhës kualifikuese për EURO 2020, ndaj Malit të Zi dhe ndaj Bullgarisë, të dyja si mysafir.

ORARI dhe TABELA

FIDAN ALITI

Pa besuar, as s’do të udhëtonim

Fidan Aliti me numër 3, duke pritur kornerin gjatë ndeshjes Kosova-Bullgaria/ TOPSPORTI/ A. P.

5 June, 2019 @14:05

Qendërmbrojtësi më stabil i përfaqësueses së Kosovës dhe futbollist i Kalmarit në Suedi, Fidan Aliti, është i bindur në rezultat…

LENNART JOHANSSON

Pionieri i Ligës së Kampionëve, ndërron jetë

Foto: uefa.com

5 June, 2019 @13:44

Në moshën 89 vjeçare ka ndërruar jetë Lennart Johansson, suedezi që ka qenë në krye të UEFAs për 17 vjet…

POZA E FITORES

Kryhet stërvitja, tash drejt fitores

Foto: FFK

5 June, 2019 @13:19

Përfaqësuesja e Kosovës ka kryer sot edhe stërvitjen e fundit në Prishtinë para duelit ndaj Malit të Zi dhe tashmë…

MEDIA TALK

Kështu arrijmë te goli ndaj Kosovës

Foto: vijesti.me (f.r.)

5 June, 2019 @8:47

Kanë mbetur vetëm edhe dy ditë për ndeshjen e dytë kualifikuese të Kosovës drejt EURO 2020. Mali i…

MEDIA TALK

Malazezët: Mos të biem në grackë ndaj Kosovës

Foto: vijesti

3 June, 2019 @19:44

Njëri ndër anëtarët e shtabit teknik të reprezentacionit të Malit të Zi, Aleksandar Jankovic, në deklaratën e tij dhënë për…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020