Të gjitha lajmet

LAZIO 1-1 JUVENTUS

Muriqi 56 minuta në barazimin kundër Juventusit

Muriqi 56 minuta në barazimin kundër Juventusit

8 November, 2020 @15:12

Sikurse në Ligën e Kampionëve, edhe në Serie A ndodhi e njëjta gjë.

Zëvendësuesi i Vedat Muriqit, Felipe Caicedo, përsëri ia solli një pikë skuadrës së Lazios, kësaj radhe ndaj kampionit aktual Juventusit.

Juventusi kaloi në epërsi me golin e Cristiano Ronaldos në minutën e 15’, kurse Caicedo shënoi në minutat shtesë të ndeshjes dhe ndeshja u mbyll me rezultat 1-1.

Vedat Muriqi luajti 54 minuta në këtë ndeshje dhe kishte një mundësi të mirë për të shënuar por s’arriti te topi.

Juventusi aktualisht gjendet në pozitën e tretë me 13 pikë, kurse Lazio në pozitën e 9 me 11 pikë.

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Ibra kërkon falje nga bashkëlojtarët për moshën

Foto: ACMilan/fb

1 November, 2020 @23:44

Superylli suedez i futbollit, Zlatan Ibrahimovic, sot i ka sjellë edhe një fitore Milanit në Serie A, duke shënuar golin…

CRISTIANO NEGATIV NE COVID-19

Edhe një test para rikthimit

30 October, 2020 @21:38

Juventus ka bërë të ditur se Cristiano Ronaldo është testuar negativ në COVID-19 dhe lojtari, sipas rregullave, mund të dalë…

MILAN 3-3 ROMA

Kumbulla prishi serinë e fitoreve të Milanit

26 October, 2020 @23:24

Liderit të Serie A-së, Milan, i është prishur seria e fitoreve të njëpasnjëshme sonte dhe shkaktar për këtë ka qenë…

JUVENTUS 1-1 VERONA

Barazimi i tretë për Juven, Vrioni në fushë

25 October, 2020 @23:20

Përsëri Juventus ka dështuar të fitojë ndeshje, derisa i është falur golit të Dejan Kulusevskit për të siguruar pikën ndaj…

EUROSPORT ITALIA

Si u vlerësua Vedat Muriqi në debutim?

Foto: ilmessaggero.it

18 October, 2020 @22:35

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, dje debutoi për ekipin e tij Lazio, duke u futur si zëvendësues në lojë, nga…

Të gjitha lajmet nga Serie A