Të gjitha lajmet

TURQI

Muriqi 90 minuta, derbi pa gola

Muriqi 90 minuta, derbi pa gola

28 September, 2019 @20:55

Pa gola është mbyllur derbi i Stambollit mes Galatasarayt e Fenerbahçes.

Skuadrat në fjalë nuk e gjetën as edhe një herë golin përgjatë 90 minutave, me ç‘rast u detyruan të pajtohen me nga një pikë.

Vedat Muriqi luajti përgjatë gjithë ndeshjes për Fenerbahçen, por gol për të sot nuk pati.

Ky barazim e mban Fenerbahçen mbi Galatasarayn në tabelë momentalisht. Skuadra e Muriqit pas 6 xhirove ka tubuar 11 pikë, derisa Galatasaray mbetet me 9.

DERBI I ZJARRTË TURK

Muriqi në çdo kombinim, para derbit Galatasaray-Fenerbahçe

Fotot: NTVspor

26 September, 2019 @12:26

Nëpër mediat turke këtë javë po flitet vetëm për një ndeshje. Në fundjavë luhet derbi i zjarrtë mes Galatasarayit dhe…

GOLI I PARË I ZHEGROVËS

Zhegrova me gol, Xhaka me 2 asistime

25 September, 2019 @22:05

Edon Zhegrova përfundimisht ka shënuar golin e parë të tij kampional në Superligën zvicerane të futbollit, pasi që sot në…

KUPA E RUSISË

Bernard Berisha e Odise Roshi kualifikojnë ekipin

Foto: Akhmat/tw

25 September, 2019 @13:45

Reprezentuesi i Kosovës, Bernard Berisha dhe ai i Shqipërisë, Odise Roshi, me golat e tyre të shënuara pas ekzekutimit të…

SHQIP NËPËR BOTË

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

24 September, 2019 @16:22

Lindja dhe zhvillimi i futbollistëve shqiptarë nëpër vendet e ndryshme të Evropës nuk kanë të ndalur! Një nga të rinjtë…

SIVAS 2-1 TRABZON

Avdijaj ia bën sefte në Superligën turke, por ekipi i pafat

Foto: Trabzonspor/fb

23 September, 2019 @22:20

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Donis Avdijaj, ia ka bërë sefte sot me gol për ekipin e tij Trabzonspor në…

Të gjitha lajmet nga International