Të gjitha lajmet

GRUPI F: LAZIO 3-1 DORTMUND

Muriqi debuton në Champions, Lazio nis me fitore

Muriqi debuton në Champions, Lazio nis me fitore

20 October, 2020 @23:11

Lazio ka nisur mbarë Ligën e Kampionëve, ku u kthye pas 13 vitesh mungesë.

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi në anën tjetër pas debutimit në Serie A debutoi edhe në Ligë të Kampionëve, duke u fut në lojë nga trajneri Simone Inzaghi në minutën e 67 të ndeshjes.

Muriqi pati një rast për të shënuar, ndërsa ekipi fitoi 3-0 [Immobile 6, Hitz 23ag, Akpro 76 - Haaland 71].

Thomas Strakosha në portë të Lazios ishte si zakonisht stabil, derisa u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 84 të të ndeshjes.

Vedati në anën tjetër, me ndeshjen e sontme bëhet lojtari i parë i reprezentacionit të Kosovës që luan në Ligë të Kampionëve.

Kështu me tre gola të shënuara në ndeshje, Lazio merr tre pikët e para në Grupin F duke dalë i pari në grup me golaverazh.

Në ndeshjen tjetër të grupit Brugge mposhti Zenitin 1-2.

TABELA, GRUPI F:

1. Lazio 3p
2. Brugge 3p
3. Zenit 0p
4. Dortmund 0p

GRUPI G: DYNAMO 0-2 JUVENTUS

Morata i jep nismë të mbarë Pirlos

Alvaro Morata duke festuar golin e shënuar sonte/ Foto: B/R

20 October, 2020 @21:51

Dy gola në pjesë të dytë të shënuar nga i ri-transferuari Alvaro Morata i kanë dhënë fillim të mbarë Juventusit…

PLAYOFF QUALIFICATION

Myrto Uzuni me ekipin e tij sigurojnë Ligën e Kampionëve

Myrto Uzuni duke festuar golin nga ndeshja e parë e PlayOffit/ Foto: fradi.hu

29 September, 2020 @23:27

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, ka qenë për 90min në fushë sonte dhe me barazimin 0-0 ndaj Moldes norvegjeze kanë…

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Foto: Bayern/tw

25 September, 2020 @0:55

Bayern fitoi Superkupën e dytë evropiane duke e mposhtur Sevillën në finale, pas vazhdimeve 2-1. Leon Goretzka dhe…

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

24 September, 2020 @23:37

Bayern Munchen ka fituar në finale të Superkupës Evropiane Sevillën, duke e mposhtur 2-1 pas vazhdimeve. Sevilla arriti…

CILI DO TE FITOJE?

UEFA nominon më të mirët për 2019/20

17 September, 2020 @16:26

Për sezonin e përfunduar të Ligës së Kampionëve, ku fitues doli Bayern duke e mposhtur Parisin në finale, UEFA ka…

Të gjitha lajmet nga Champions League