Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE

Muriqi: Dua të bëhem kampion

FOTO / Fenerbahçe

Muriqi: Dua të bëhem kampion

1 August, 2020 @17:46

Ylli kosovar, Vedat Muriqi, në një emision te kanali NTV, ka folur për jetën e tij.

Muriqi ka treguar se sa e vështirë ka qenë jeta në Kosovë gjatë kohës së luftës, derisa ka folur edhe për planet që i ka me Fenerbahçen.

Kalimi te Fenerbahçe për mua ishte shumë i lehtë, ngase ishte skuadra që kam ëndërruar, që nga fëmijëria. Këtu dua të bëhem njëri ndër legjendat e klubit, të shpallem kampion dhe dua ta përfundojë këtu karrierën,” u shpreh Vedati.

Vedat Muriqi në stinorin e kaluar në Superligën Turke ka shënuar 15 gola me Fenerbahçen, derisa në këtë afat është duke u kërkuar nga shumë skuadra evropiane.

SHKËNDIJA

Bruno Dita nënshkruan me Shkëndijën

FOTO / Shkëndija

31 July, 2020 @18:18

Ish-mesfushori i Skënderbeut, Bruno Dita, është transferuar te skuadra e Shkëndijës. Dita ka nënshkruar një kontratë dy vjeçare me Shkëndijën,…

MEDIA TALK

Edhe Leicester kërkon Muriqin

29 July, 2020 @15:45

Sipas njoftimeve të fundit nga mediat britanike, edhe Leicester City ka vënë në radar futbollistin e Kosovës, Vedat Muriqi. …

DINAMO

Lucescu kthehet përsëri te Kievi

28 July, 2020 @13:43

Trajneri rumun, Mircea Lucescu, pesë ditë më parë ishte emëruar zyrtarisht te Dinamo Kievi. Lucescu dje nuk e kishte përballuar…

MIRCEA LUCESCU

Presioni i tifozëve bën që për 4 ditë ta lë punën

Foto: DynamoKiev/fb

27 July, 2020 @22:45

Trajneri rumun, Mircea Lucescu, që katër ditë më parë u emërua zyrtarisht trajner i Dinamos së Kievit, sot ka dhënë…

MBROJTËSI KROAT

Lovren nga kampioni i Anglisë te kampioni i Rusisë

27 July, 2020 @14:39

Mbrojtësi kroat, Dejan Lovren, është transferuar te skuadra ruse, Zenit. Zeniti ka arritur marrëveshje…

Të gjitha lajmet nga International