Të gjitha lajmet

PËRFITUESIT NGA TRANSFERI

Muriqi pasuron ish-klubet e tij

Muriqi pasuron ish-klubet e tij

14 August, 2020 @11:38

Sulmuesi 26 vjeçar i Kosovës, Vedat Muriqi, me transferimin e tij që pritet të zyrtarizohet këto ditë, do të pasurojë edhe ish-klubet ku ka luajtur.

Por, këtu nuk dihet nëse përfiton edhe klubi amë i tij Liria e Prizrenit. Ndërsa Rizespor ka siguruar 15% të shitjes së sulmuesit, nga Muriqi do të përfitojnë edhe dy ekipet shqiptare ku prizrenasit kishte luajtur përgjatë stinorit 2013/14.

Kështu, Panorama Sport ka bërë të ditur se Teuta e Durrësit do të merr 270 mijë euro nga shuma totale e transferit të Muriqit, ndërsa Besa e Kavajës 90 mijë.

Sipas mediave Lazio do të paguajë 20 milionë euro në arkë të Fenerbahçes për transferimin e Muriqit, ndërsa të tjerat do të shkojnë si bonuse, varësisht nga suksesi i skuadrës dhe kontributi i Muriqit.

MEDIA

Mbrojtësi i Kosovës te Atalanta?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 August, 2020 @22:07

Një lajm interesant vjen sonte në lidhje me mbrojtësin e Kosovës, Mërgim Vojvodën. Sipas gazetarit të Supersport, Arlind Sadiku, Vojvoda…

VEDAT MURIQI

Vedat Muriqi te Lazio!

13 August, 2020 @20:12

Skuadra italiane, Lazio, është pranë zyrtarizimit të yllit kosovar, Vedat Muriqit. Fenerbahçe ka pranuar ofertën prej 20 milionë euro…

JUVENTUS

Ronaldo thyen rekordin 80 vjeçar te Juventusi

8 August, 2020 @0:00

Superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka thyer rekordin 80 vjeçar te Juventusi. Duke shënuar sonte dy gola kundër Lyonit, Ronaldo…

JUVENTUS 2-0 SAMPDORIA

Titulli i nëntë radhazi për Juventusin

26 July, 2020 @23:51

Me fitoren 2-0 ndaj Sampdorias sonte, Juventus përfundimisht ka siguruar titullin e kampionit të Italisë, për të nëntin stinor radhazi. …

FLET MINISTRI

Italia mund të nis stinorin e ri me tifozë

24 July, 2020 @16:37

Italia pritet që të lejojë një numër të tifozëve në stadiume duke nisur prej shtatorit, kur edhe do të fillojë…

Të gjitha lajmet nga Serie A