Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE 3-2 YENI MALATYASPOR

Muriqi përsëri shënon, Fenerbahçe rrezikon por fiton në fund

Muriqi përsëri shënon, Fenerbahçe rrezikon por fiton në fund

27 June, 2020 @19:55

Vedat Muriqi ka vazhduar me gola në Superligën turke sot, duke shënuar golin e parë dhe të epërsisë së ekipit të tij Fenerbahçe, në fitore ndaj Yeni Malatyasporit 3-2 [Muriqi 70, Tufan 90, 90+6 - Ndayishimiye 81, Donald 89].

Fitorja e çon Fenerbahçen në pozitën e gjashtë të renditjes, ndërsa mysafirët mbesin në luftë për mbijetesë.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, ky ka qenë goli i 14 i sulmuesit të Kosovës në Superligën turke, duke qenë i treti në renditjen e përgjithshme të golashënuesve pas norvegjezit Alex Sorloth dhe senegalezit Papiss Cisse.

YLBER MALOKU

Lojtari i Kosovës U21 në kurbet, futbolli i Kosovës humb edhe një lojtar

26 June, 2020 @18:50

Largimet nga Kosova janë thuajse përditshmëri në kërkim të kushteve më të mira për jetë. Së fundi, edhe Ylber…

MAQEDONI VERIORE

Moslicensimi i Vardarit, çon krejt ekipet shqiptare të Maqedonisë në Europa Ligë

Pamje nga ndeshja GlasgowRangers - Shkupi / Foto UEL

26 June, 2020 @16:16

Të gjitha skuadrat shqiptare që garojnë në elitë të futbollit të Maqedonisë Veriore do të jenë pjesëmarrëse në kualifikime për…

SULMUESI SHQIPTAR I BASELIT

Kemal Ademi do të luaj për Zvicrën

Foto: https://www.football.ch/

26 June, 2020 @15:48

Sulmuesi i Baselit, Kemal Ademi, tash e tutje do të mund të veshë fanellën e reprezentacionit të Zvicrës, sikurse edhe…

ALANYA 2-2 TRABZON

Trabzoni humb lidershipin me barazim në Alanya

Foto: TSLive/tw

22 June, 2020 @22:11

Edhe pse ishin dy herë në epërsi, liderët e deritashëm të Superligës turke, Trabzonspor nuk arritën ta mbajnë atë deri…

KF RENOVA

I tërë ekipi negativ në COVID-19

22 June, 2020 @20:35

Skuadra e Renovës që garon në elitën e futbollit të Maqedonisë Veriore dhe ka qenë në pozitë të katërt të…

Të gjitha lajmet nga International