Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VALENCIA 1-2 MALLORCA

Muriqi shënon, Mallorca fiton në Mestalla

Muriqi shënon, Mallorca fiton në Mestalla


22 October, 2022 @20:33

Vedat Muriqi ka shënuar përsëri për Mallorcën, ndërsa ekipi i tij ka arritur që me përmbysje të mposhtë Valencian në Mestallan e famshme.

Pas pjesës së parë pa gola, Edinson Cavani nga penalltia solli epërsinë e Valencias, ndërsa më pas Vedat Muriqi nga penalltia barazoi për Mallorcën. E në fund ndeshjen e vulosi Lee Kang-In, për fitoren e madhe të ishullorëve, 1-2 [Cavani 52pen. - Muriqi 66pen., Lee 83].

 

 


 
Të gjitha lajmet nga La Liga