Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

ARNE SLOT

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

Arne Slot, duke taktizuar në ndeshjen e mbrëmshme Drita-Feyenoord/ Foto: Feyenoord Media/ Feyenoord/ Tw.

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit


23 July, 2021 @8:00

Derisa Drita arriti barazim historik ndaj Feyenoordit mbrëmë, as në anën tjetër nuk është shumë lehtë të kapërdihet ky rezultat.

Ka qenë e vështirë për trajnerin e ri të Feyenoordit Arne Slot që në debutim të mos arrijë të shënojë ndaj një ekipi si Drita, ndërsa ai ka shprehur zhgënjimin e tij me mundësitë për zgjidhje të lojës përkundër se posedimi ka qenë i lartë.

“Ka qenë shumë vështirë. Kemi pasur topin thuajse gjatë gjithë kohës dhe kemi bërë 3-4 raste. Kjo nuk është mirë, kjo është zhgënjyeshëm shumë pak,” ka thënë Slot.

“Gjithmonë na është dashur të kalojmë të 11 lojtarët e mbledhur në mbrojtje, me të cilin ekipi ka problem. Por u vërejt mungesa e kreativitetit te ne,” ka shtuar Slot.

Sa i përket lojës tjetër ai pret t’i kthehet Alireza Jahanbakhsh për t’i shtuar kreativitet sulmit dhe për të “shpuar” portën e gjilanasve në Rotterdam.

“Ka mundësi që Alireza mund të luajë një pjesë në ndeshjen e radhës. Kjo mund të ndihmojë, pasi që kreativiteti i tij mund të gjejë rrugë për topin në hapësira të vogla,” ka thënë në fund Slot 42-vjeç.

Dueli i kthimit i raundit të dytë kualifikues të Ligës së Konferencës, tash mes Feyenoordit dhe Dritës luhet më 29 korrik me fillim prej orës 20:00 në “de Kuip”.


TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

DRITA 0-0 FEYENOORD

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

Conference League/FFK Superliga

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

22/07/21 @ 23:00

MIQËSORE

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

22/07/21 @ 20:09

TIRANA

Tirana zyrtarizon Hotin

FSHF Kategoria Superiore

Tirana zyrtarizon Hotin

22/07/21 @ 19:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

Conference League

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

22/07/21 @ 19:39

NGA FSHF

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

Kombëtarja

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

22/07/21 @ 17:03

ISTOG

4 ndarje te Istogu

FFK Superliga/FFK Liga e parë

4 ndarje te Istogu

22/07/21 @ 14:52

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

DRITA 0-0 FEYENOORD

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

Conference League/FFK Superliga

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

22/07/21 @ 23:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

Conference League

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

22/07/21 @ 19:39

PAS NDESHJES

Ramadani: Fitore jo komode

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Fitore jo komode

20/07/21 @ 20:48

PRISHTINA - CONNAH'S

Super Prishtina, drejt Uellsit me epërsi tri-golëshe!

Conference League/FFK Superliga

Super Prishtina, drejt Uellsit me epërsi tri-golëshe!

20/07/21 @ 19:53

STARTERS

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

20/07/21 @ 16:10

NGA KONFERENCA

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

Conference League/FFK Superliga/International

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

19/07/21 @ 20:20

NGA KONFERENCA

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

19/07/21 @ 20:14

DRAW RESULTS

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

Conference League/FFK Superliga/International

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

19/07/21 @ 14:44


 
Të gjitha lajmet nga Conference League