Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STËRVITJA PAS HUMBJES

Në shi, nisin stërvitjet për duel ndaj Gjeorgjisë

Fotot: FFK

Në shi, nisin stërvitjet për duel ndaj Gjeorgjisë


10 October, 2021 @17:32

Kombëtarja e Kosovës ka vazhduar sot me stërvitje para ndeshjes së radhës kundër Gjeorgjisë, që zhvillohet të martën në stadiumin Fadil Vokrri.

Stërvitja u zhvillua në fushën e Kompleksit të FFK-së në Hajvali nën reshjet e shiut, derisa të pranishëm ishin futbollistët që nuk luajtën dhe ata që u inkuadruan si zëvendësues në ndeshjen e mbrëmshme kundër Suedisë. Ndërkaq, pjesa tjetër e futbollistëve kanë bërë rigjenerim me ushtrime fitnesi në hotel.

Kosovo training

Kosova u mposht nga Suedia dje në Friends Arena 3-0. Kosova ka shënuar një fitore të vetme deri tash në Grupin B kualifikues për Botëror dhe atë ndaj Gjeorgjisë.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Nesër, Dardanët, të kompletuar, do ta zhvillojnë stërvitjen e fundit në stadiumin Fadil Vokrri në orën 16:30.

Kosova-Gjeorgjia është ndeshja e parafundit e Kosovës në Grupin B kualifikues për Botërorin e Katarit 2022, ndërsa arritja e deritashme e Kosovës në kualifikime për Botëror është veçse historike pasi që ka shënuar fitoren e parë dhe do të synojë të dytën, gjithashtu ndaj Gjeorgjisë.

Kosovo training

Dueli i fundit i Kosovës në kualifikime për Botëror luhet në muajin e ardhshëm, kur Dardanët janë mysafirë të Greqisë më 14 nëntor.


LIGA E KOMBEVE

Liga e Kombeve, Italia merr vendin e tretë

Liga e Kombeve/International

Liga e Kombeve, Italia merr vendin e tretë

10/10/21 @ 16:59

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Belgjika

Liga e Kombeve

Formacionet zyrtare: Italia - Belgjika

10/10/21 @ 14:43

TRAJNERI I POLONISË

Sousa i bindur: Në Shqipëri vetëm fitore

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Sousa i bindur: Në Shqipëri vetëm fitore

10/10/21 @ 13:45

MATEMATIKA MË E THJESHTË

Si kualifikohet Shqipëria në PlayOff të Botërorit?

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Si kualifikohet Shqipëria në PlayOff të Botërorit?

10/10/21 @ 13:02

TRAJNERI I POLONISË

Sousa i bindur: Në Shqipëri vetëm fitore

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Sousa i bindur: Në Shqipëri vetëm fitore

10/10/21 @ 13:45

MATEMATIKA MË E THJESHTË

Si kualifikohet Shqipëria në PlayOff të Botërorit?

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Si kualifikohet Shqipëria në PlayOff të Botërorit?

10/10/21 @ 13:02

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Hungaria-Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Hungaria-Shqipëria

10/10/21 @ 00:24

DEKLARATA E TRAJNERIT REJA

Reja: Kemi vuajtur në fund! Rastet duhen shfrytëzuar

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja: Kemi vuajtur në fund! Rastet duhen shfrytëzuar

09/10/21 @ 23:46

PAS NDESHJES

Broja: Isha i lënduar, trajnerit i thashë “Po”

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Broja: Isha i lënduar, trajnerit i thashë “Po”

09/10/21 @ 23:29

PAS LËNDIMIT

FSHF njofton për gjendjen e Gjimshitit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF njofton për gjendjen e Gjimshitit

09/10/21 @ 23:18

HUNGARIA 0-1 SHQIPËRIA

Broja vendos përsëri! Shqipëria afron ëndrrën për Botëror

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Broja vendos përsëri! Shqipëria afron ëndrrën për Botëror

09/10/21 @ 22:41

KAPITENI FLET PAS NDESHJES

Kapiteni Rrahmani thekson episodet që vendosën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kapiteni Rrahmani thekson episodet që vendosën

09/10/21 @ 21:06

DEKLARATA PAS HUMBJES

Challandes kërkon shpjegim për penalltinë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes kërkon shpjegim për penalltinë

09/10/21 @ 20:53

PLAYER RATINGS

Notat e ndeshjes: Suedia-Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e ndeshjes: Suedia-Kosova

09/10/21 @ 20:06


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror