Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LISTA E QIPROS

Në start Qipro-Kosova, kjo është lista e qipriotëve

Në start Qipro-Kosova, kjo është lista e qipriotëve


24 May, 2022 @16:00

Selektori i Qipros Nikos Kostenoglou ka publikuar ftesat për ndeshjet e kombëtares qipriote, gjatë muajit qershor në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kosova, asnjëherë më parë nuk është ndeshur ndaj Qipros, as në miqësore e as në ndeshje zyrtare, ndërsa këtë edicion të Ligës së Kombeve do ta nis ndaj tyre.

Një kundërshtar i panjohur, që nga rezultatet e deritashme pritet të jetë më i lehti në këtë grup për Kosovën.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT

E Kostenoglou ka ftuar këta lojtarë, që do të nisin përgatitjet për ndeshjet e qershorit më 27 maj.

LISTA E FUTBOLLISTEVE TE QIPROS:

AEK Larnaca: Ioakeim Toumpas;
AEL Limassol: Minas Antoniou;
Anorthosis Famagusta: Andreas Avraam, Dimitris Christofi, Kostakis Artymatas, Marios Antoniadis, Michalis Neorias Lefos;
Apollon Limassol: Andreas Panagiotou, Ioannis Pittas, Fanos Katelaris, Charalambos Kyriakou;
Aris Limassol: Matia Spoliarits;
Ethnikos Achnas: Andreas Christodoulou;
Omonia Nicosia: Andronikos Kakoullis,
Lo.  Ludogorets: Pieros Sotiriou;
Sporting Kansas City: Marinos Tzioni;
St Mirren FC:  Alexander Gogic;
Standard de Liège: Konstantinos Laifis;
Salernitana: Grigoris Kastanos.


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve