Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË NË FUND!

Nisin punimet në “Fadil Vokrri”

Fotot: MKRS

Nisin punimet në “Fadil Vokrri”


29 March, 2024 @15:16

Më në fund ka ardhur lajmi i shumëpritur, ndërsa në “Fadil Vokrri” me datën 29 mars kanë nisur punimet për rregullimin e tërësishëm dhe cilësor të fushës së lojës.

I tërë bari pritet të renovohet, ndërsa edhe do të bëhet sistemi i ri për drenazh, ujitje, por edhe mekanizmi lëvizës.

Për më tepër, Hajrulla Çeku, Ministri i Sportit në Qeverinë e Kosovës ka shkruar njoftimin ku thotë se do “Fadil Vokrri” do të jetë i gatshëm për ndeshjet vendore e ndërkombëtare.

“Nisën punimet për rindërtimin e tërësishëm të fushës së stadiumit Fadil Vokrri.
Me punë profesionale dhe pa humbur kohë stadiumi do të jetë i gatshëm për ndeshje vendore dhe ndërkombëtare.
Konsolidimi i infrastrukturës së futbollit në gjithë vendin është prioritet i yni.”
- ka shkruar Çeku në njoftim.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga