Të gjitha lajmet

EKSTRAKLASA

Nisin stërvitjet, Ekstraklasa rinis më 30 maj

Nisin stërvitjet, Ekstraklasa rinis më 30 maj

25 April, 2020 @16:57

Kryeministri i Polonisë i ka dhënë leje futbollit. Mateusz Morawiecki ka thënë se futbolli mund të rinis në Poloni në fund të muajit maj, por pa publik.

“Kemi bërë të gjithë planin për të arritur deri te ndeshja e parë e stinorit në vazhdim, që pritet të jetë kah fundi i majit. Planin e kemi hartuar me Ministrin e Sportit dhe të Shëndetësisë, sikurse me organizatat përkatëse sportive,” ka thënë Morawiecki, transmeton WorldFootball.

Lojtarët që luajnë në Ekstraklasan polake janë në izolim që prej mesit të muajit mars, ndërsa përgatitja e tyre fizike pritet të kthehet në normale vetëm kah fundi i stinorit, por sidoqoftë, ekipet janë pajtuar.

Deri në fund të stinorit të rregullt të Ekstraklasës polake kishin mbetur edhe katër xhiro, ndërsa ekipet luftojnë që të ngriten në tetëshen e parë dhe të largohen nga tetëshja e poshtme e tabelës.

Tetë të parat pastaj luajnë për titull dhe dalje në gara evropiane, ndërsa tetëshja e fundit për t’i ikur rënies nga elita.

Ekstraklasa

EREDIVISIE

S’ka titull kampioni, s’ka të rënë - Eredivise 19/20 përfundon

Festa e titullit në vitin e kaluar, 2019

24 April, 2020 @18:42

Elita e futbollit holandez posa ka marrë fund edhe zyrtarisht, ka bërë të ditur Federata e Futbollit të Holandës (KNVB).…

MARTIN O'NEILL

S’pret PlayOffin e Ligës së Kombeve, jep dorëheqje

22 April, 2020 @20:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses që do të kërkonte biletën alternative përmes PlayOffit të Ligës së Kombeve për EURO 2020, ka dhënë…

MEDIA TALK

Bild: Nëse Werderi bie, çmimi i Rashicës bie

22 April, 2020 @14:10

Njëri ndër futbollistët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica, është duke u kërkuar nga disa…

NJOFIMI I FEDERATËS

FFK do të nis punën për rifillim të garave

21 April, 2020 @22:05

FFK-ja më në fund ka botuar njoftimin e saj lidhur me mbledhjen e mbajtur sot me UEFA-në dhe anëtarët tjera…

HOLANDË

Eredvisie përfundon! Kampioni?!

21 April, 2020 @20:51

Qeveria holandeze para dy orësh ka konfirmuar se të gjitha ngjarjet që tubojnë publik janë ndaluar deri në shtator të…

Të gjitha lajmet nga International