Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - DUKAGJINI

Një gol për tri pikë, Nikli kryen detyrën

Një gol për tri pikë, Nikli kryen detyrën


15 September, 2021 @18:08

Një gol i ka mjaftuar Niklit që sot ta fitojë duelin përballë Dukagjinit nga Klina.

Goli i parë dhe i vetëm në këtë takim u shënua në minutën e katërt. Ishte Ardi Qorri i vendasve ai që shënoi për 1-0.

TABELA AKTUALE

Që nga ai moment e deri në fund të ndeshjes më gola nuk pati dhe kështu ndeshja u mbyll me fitore minimale të Niklit.

Fitorja e shënuar sot bën që Nikli të ketë 6 pikë pas 4 ndeshjeve, kurse Dukagjini mbetet me 2 pikë.

Ndeshjen e ardhshme Nikli e luan si mysafir i Malishevës, kurse Dukagjini e pret Prishtinën.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga