Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Një shqiptar i ri në Holandë, Kastrati debuton për Fortuna Sittard

Një shqiptar i ri në Holandë, Kastrati debuton për Fortuna Sittard


10 January, 2021 @20:16

Numri i futbollistëve shqiptarë në kampionatin holandez është rritur për një më shumë.

Pas lojtarëve si Ibrahim Dresevic (Heerenveen), Armando Broja (Vitesse), Lindon Selahi (Twente) dhe Donis Avdijaj (Emmen), në këtë ligë sot debutoi edhe shqiptari i pestë, sulmuesi i talentuar i skuadrës Fortuna Sittard, Arian Kastrati.

Kastrati debutoi në ndeshjen kundër ekipit të Dresevicit, Heerenveen, që përfundoi me rezultat 1-3 në të mirë të Fortunës.

Kastrati u inkuadrua në lojë në minutën 90’, derisa në anën tjetër Dresevic u aktivizua nga minuta 60’.

TRANSFER

Albion Ademi prezentohet te kampioni i shumëfishtë i Suedisë

21 January, 2021 @22:14

Futbollisti prishtinas, Albion Ademi, është futbollisti i ri i 12 herë kampionit të Suedisë, skuadrës Djurgardens. Talenti 21 vjeçar ka…

KAPITENI I PARË I KOSOVËS

Anel Rashkaj i kthehet futbollit suedez

Foto: Orgryte/fb

21 January, 2021 @16:45

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës në futboll, Anel Rashkaj, i është kthyer futbollit suedez. Ai…

THE GUNNERS

Zyrtarizmi i Ozilit të Fenerbahce po vonohet, Arteta jep sqarime

Foto: Getty Images

21 January, 2021 @12:59

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka dhënë disa sqarime se përse po vonohet zyrtarizimi i transferimit të Mesut Ozil te…

VETON TUSHA

Tusha: Falenderoj trajnerin për besimin, golin e dëshiroja shumë

20 January, 2021 @22:43

Futbollisti i ri kosovar, Veton Tusha, sot përjetoi një debutim ëndrrash. Talenti 18 vjeçar i cili vetëm 5 ditë më…

GALATASARAY - DENIZLISPOR

Veton Tusha debuton me gol, i shënon Galatasarayit

20 January, 2021 @19:10

Sulmuesi i ri i Kosovës, Veton Tusha, ka debutuar sot në Superligën turke të futbollit. Ai është futur si…

Të gjitha lajmet nga International