Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Islanda-Shqipëria

Fotot: FSHF

Notat e futbollistëve: Islanda-Shqipëria


6 June, 2022 @23:21

Shqipëria ka nisur rrugëtimin në Ligën B të Kombeve me barazim ndaj Islandës dhe atë të parën si mysafir në histori ndaj ishullorëve.

Derisa ndeshja kishte dy fytyra ku kuqezinjtë kishin lojë më të mirë në pjesë të parë, e vendasit në të dytën, rezultati 1-1 bëri që skuadrat të ndajnë pikët sonte.

TopSporti.com pas ndeshjes ka bërë vlerësimin e futbollistëve të Shqipërisë pas paraqitjes së tyre të sotme, ndërsa notat e lojtarëve kuqezi janë si vijon:

Etrit Berisha, 6;
-
Berat Gjimshiti, 5;
Marash Kumbulla, 4.5;
Ardian Ismajli, 4.5;

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE
-
Elseid Hysaj, 5;
Ivan Balliu, 6.5;
Amir Abrashi, 6.5;
Klaus Gjasula, 5;
Endri Çekiçi, 6;

RAPORTI I NDESHJES dhe GOLAT
-
Sokol Cikalleshi, 5;
Taulant Seferi, 6.5;

REZERVAT:

Kristjan Asllani, 5.5;
Bekim Balaj, 5;
Giacomo Vrioni, 5.5;
Ylber Ramadani, 5;
Fred Veseli, 5.


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve