Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova - Qipro

Notat e futbollistëve: Kosova - Qipro


Fotot: FFK

27 September, 2022 @23:58

Kosova shënoi fitore më se të merituar ndaj Qipros për të siguruar vendin e dytë në grup dhe për të luajtur edhe një edicion në Ligën C të Kombeve sonte, duke fituar ndeshjen 5-1.

Futbollistët e Kosovës të drejtuar nga Alain Giresse kanë treguar lojë të mirë, ndërsa efikasitet në sulm ka qenë një aspekt tjetër për tu veçuar në këtë përballje.

Florent Muslija, Kosova

Gjithashtu, me këtë fitore, ka siguruar vendin në vazon e katër të UEFA-së për shortin e 9 tetorit ku do të përcaktohen grupet kualifikuese për Kampionatin e ardhshëm Evropian, EURO 2024.

Ndërsa, TopSporti.com ka vendosur këto nota për futbollistët e Kosovës pas ndeshjes ndaj Qipros.

KOSOVA:

Samir Ujkani, 7;

-

Amir Rrahmani, 7;
Florent Hadërgjonaj, 7;
Mirlind Kryeziu, 6.5;
Donat Rrudhani, 7.5;

Donat Rrudhani

-

Betim Fazliji, 7;
Florent Muslija, 7.5;
Bersant Celina, 7.5;

-

Arbër Zeneli, 7;
Elbasan Rashani, 7;
Vedat Muriqi, 8.5.

-

ZËVENDËSUESIT:

Ibrahim Dresevic, 6.5;
Zymer Bytyqi, 6.5;
Milot Rashica, 7;
Lindon Emërllahu, n/a;
Ilir Krasniqi, n/a; 


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve