Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria-Bjellorusia

Foto: FSHF

Notat e futbollistëve: Shqipëria-Bjellorusia

18 November, 2020 @18:14

Shqipëria ka siguruar Ligën B të Kombeve për herë të parë në histori të saj dhe me këtë do të jetë pjesëmarrëse në edicionin e tretë të kësaj gare me ekipe shumë më të forta se aktualisht.

Kuqezinjtë kanë arritur këtë sukses, pasi që sonte mposhtën Bjellorusinë në shtëpi, në ndeshje vendimtare, 3-2, pas një ndeshjeje dramatike, ku mysafirët nuk u dorëzuan deri në fund.

E performanca e lojtarëve, sipas TopSporti.com është notuar kështu:

SHQIPËRIA:

Etrit Berisha 6;
-
Fred Veseli 5.5;
Berat Gjimshiti 6;
Hysen Memolla 6;
Ardian Ismajli 5;
-
Albi Doka 6;
Ledian Memushaj 6.5;
Klaus Gjasula 6.5;
Qazim Laçi 6;
-
Sokol Çikalleshi 7.5;
Rey Manaj 7;
-

Zëvendësuesit:

Bekim Balaj 5.5;
Lindon Selahi 6;
Myrto Uzuni 5.5;
Ylber Ramadani n/a;

SHQIPËRIA - BJELLORUSIA

Fitore ndaj Bjellorusisë, Shqipëria ngjitet në Ligën B!

Foto: FSHF

18 November, 2020 @17:52

Në një fushë jo fort të përshtatshme për lojë në “Air Albania Stadium” në Tiranë, kombëtarja e Shqipërisë ka arritur…

11-SHET

Formacionet zyrtare: SHQIPËRIA - Bjellorusia

18 November, 2020 @14:36

Janë publikuar formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe Bjellorusë, në kuadër të Ligës së Kombeve. SHQIPËRIA: Berisha; Doka, Djimsiti, Veseli, Ismajli;…

KOSOVA - MOLDAVIA

“Bëhu Zëri im” - fushata senzibilizuese, sonte në “Fadil Vokrri”

Foto: Dardanët

18 November, 2020 @12:05

Me fillim nga ora 20:45, sonte Kosova përballet me Moldavinë në kuadër të Ligës C të Kombeve. Kjo do të…

NGA KONFERENCA

Muharrem Sahiti: Epitetin e favoritit duhet ta dëshmojmë në fushë

Foto: FFK

17 November, 2020 @21:57

Ndihmës-selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti, në konferencën e sontme për shtyp të përfaqësueses së Kosovës para ndeshjes vendimtare për mbijetesë…

CORONAVIRUS GODET EDHE KAPITENIN

Mungesë e madhe te kuqezinjtë, Hysaj me COVID-19

Foto: FSHF

17 November, 2020 @21:28

Pas mungesës për shkak të kartonëve që do ta lë të pezulluar Amir Abrashin për ndeshjen “finale” ndaj Bjellorusisë, ka…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve