Të gjitha lajmet

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 September, 2018 @23:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për paraqitjet individuale të lojtarëve të Kosovës. LIGA E KOMBEVE - ORARI DHE GRUPET

NOTAT E LOJTARËVE

Samir Ujkani 6, Mërgim Vojvoda 6.5, Fidan Aliti 6.5, Amir Rrahmani 7, Benjamin Kololli 7.5, Herolind Shala 6.5, Hekuran Kryeziu 7, Milot Rashica 6.5, Donis Avdijaj 6.5, Arbër Zeneli 8, Atdhe Nuhiu 7.

Të inkuadruarit nga banka: Besar Halimi 6, Edon Zhegrova 6, Vedat Muriqi 6.


STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 September, 2018 @22:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër statistikë mbresëlënëse! Gjatë vitit 2018, nga përfaqësueset që i…

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 September, 2018 @22:41

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht nga përfaqësuesja e Skocisë me rezultat 2-0.…

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

10 September, 2018 @22:17

Me dy golat e shpejt të shënuara në fillim të pjesës së dytë nga Arbër Zeneli dhe Atdhe Nuhiu, Kosova…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skocia - Shqipëria

BOROZANI / ARKIV

10 September, 2018 @19:35

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e Skocisë dhe Shqipërisë. SKOCIA: A.McGregor, O'Donnell, Robertson, Souttar, Mulgrew, Tierney, McGinn, McDonald, Naismith,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kosova - Ishujt Faroe

10 September, 2018 @19:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Kosovës dhe Ishujve Faroe. KOSOVA: Samir Ujkani, Mërgim Vojvoda, Fidan Aliti, Amir Rrahmani, Benjamin Kololli,…

JAVA E KATËRT

Gjyqtarët për xhiron e katërt të Superligës

BOROZANI

10 September, 2018 @18:44

Një ditë para se të fillojë xhiroja e katërt, janë publikuar gjyqtarët që do t'i drejtojnë takimet e kësaj xhiroje.…

NUMRI I ULËSEVE

UEFA-ja tregon kapacitetin e “Fadil Vokrrit”

Foto: FFK

10 September, 2018 @14:49

Faqja zyrtare e UEFA-së në njoftimin e saj për stadiumin e rinovuar të Prishtinës, që tashmë quhet "Fadil Vokrri" ka…

CHRISTIAN PANUCCI

Java më e mirë me kuqezinjtë

Foto: FSHF

13 October, 2018 @22:51

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci, në konferencën e sotme për shtyp para ndeshjes ndaj Izraelit ka thënë se ka kaluar…

IZRAELI - SHQIPËRIA

Izrael vs. Shqipëri, gjyqtarët e ndeshjes

13 October, 2018 @22:26

Në kuadër të Ligës së Kombeve, Shqipëria të dielen do të jetë mysafire e Izraelit GRUPET DHE ORARI -…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Gjyqtarët për ndeshjen e Kosovës

13 October, 2018 @22:21

Me fillim nga ora 18:00, të dielen Kosova do të luajë si mysafire e Ishujve Faroe në kuadër të Ligës…

NGA ISHUJT FAROE

Mbahen stërvitjet e fundit para duelit

Foto: FFK

13 October, 2018 @21:45

Djelmoshat e Kosovës të cilët po udhëheqin grupin kualifikues të Ligës D të Kombeve, kanë kryer stërvitjet e fundit para…

NGA KONFERENCA

“Do ta gjej përbërjen më të mirë”

Foto: FFK

13 October, 2018 @21:31

Në konferencën për media para ndeshjes me Ishujt Faroe, përzgjedhësi Bernard Challandes dhe futbollisti Herolind Shala u janë përgjigjur gazetarëve.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve