Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FA CUP

Nottingham Forest eliminon Arsenalin!

Nottingham Forest eliminon Arsenalin!


9 January, 2022 @20:25

Skuadra që garon në Championship, Nottingham Forest, i ka shkaktuar eliminim Arsenalit në FA Cup të Anglisë, duke e mposhtur sonte me rezultat minimal 1-0 [Grabban 83].

Derisa Arsenal llogaritej favorit për të kaluar tutje, zëvendësimi i qëlluar i trajnerit të vendasve Steven Reid me Lewis Grabbanin me përvojë vulosi ndeshjen.

Mikel Arteta edhe pse futi në ndeshje Kieran Tierney dhe Alex Lacazette, te Arsenali nuk ndërroi asgjë sa i përket rezultatit dhe kështu topçinjtë i thonë herët lamtumirë Kupës së Anglisë këtë stinor.

Përndryshe, kjo është vetëm hera e dytë që Arsenal eliminohet nga Kupa e Anglisë në raundin e tretë - në 25 vitet e fundit!

Në raundin e katërt të Kupës, Nottingham Forest do të ndeshet me Leicester City.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League