Të gjitha lajmet

CHAMPIONSHIP

Nuhiu asist dhe gol ndaj Leedsit, Wednesday në pozitat play-off

Nuhiu asist dhe gol ndaj Leedsit, Wednesday në pozitat play-off

11 January, 2020 @17:57

I inkuadruar në lojë në pjesën e dytë, Atdhe Nuhiu sot luajti rol të madh në fitoren që Sheffield Wednesday e shënoi në udhëtim te Leedsi, një prej dy skuadrave më të mira në Championship sivjet.

Nuhiu fillimisht asistoi te goli i parë e më pas shënoi golin e dytë të skuadrës së tij pak para fundit të ndeshjes, për t’ia vulosur fitoren skuadrës së tij, me ndeshjen që u mbyll me rezultatin final 0-2.

Me këtë fitore, Wednesday është i gjashti në klasifikim, një prej pozitave që dërgojnë në Play Off drejt Premier Leagues në fund të sezonit.

MEDIAT TURKE

“Pa Muriqin s’bëhemi kampion!”

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 January, 2020 @14:57

Fenerbahçe definitivisht nuk dëshiron shitjen e Vedat Muriqit në afatin kalimtar të janarit. Ofertat që po i merr Fenerbahçe…

KOSOVA - SUEDIA

Arbër Hoxha: Falënderoj trajnerin Challandes, shpresojmë në fitore

Foto: FFK

10 January, 2020 @19:58

Përveç Blend Baftiut, pas stërvitjes së sotme në Doha për faqen zyrtare të FFK-së u shpreh edhe Arbër Hoxha,…

KOSOVA - SUEDIA

Blend Baftiu: Ndjenjë e papëshkrueshme, presim paraqitje të mirë

Foto: FFK

10 January, 2020 @19:49

Në Doha të Katarit, sot Kosova ka zhvilluar stërvitjen e tretë para miqësores jozyrtare ndaj Suedisë. “Stërvitja e sotme ka…

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e parë në Doha

9 January, 2020 @15:34

Përfaqësuesja e Kosovës, sot ka zhvilluar stërvitjen e parë të saj në Doha, para ndeshjes miqësore kundër Suedisë. Stërvitja e…

ATEROJNË

Futbollistët e Kosovës arrijnë në Katar

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi/ Arkiv

8 January, 2020 @17:11

Ndeshja miqësore që do të zhvillohet ndaj Suedisë më 12 janar në Doha të Katarit, për Kosovën pritet të jetë…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja