Të gjitha lajmet

MIREL JOSA

Nuk shoh si luajnë kundërshtarët

TOPSPORTI/ Arkiv

Nuk shoh si luajnë kundërshtarët

11 May, 2019 @23:57

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josab, në deklaratën e tij për media pas ndeshjes së fituar ndaj Llapit 1-0 ka thënë se ai nuk mirret me lojën e kundërshtarit, por me ekipin e tij.

“Ne e kishim përgatitur normalisht ndeshjen, sepse unë nuk shoh se si luajnë kundërshtarët, më intereson të shoh vetëm skuadrën time dhe si do t’i kundërvihemi këtij kundërshtari, duke e pasur parasysh aftësitë e lojtarëve të mi, dmth nuk merrem shumë me përgatitje sa i përket duke e parë kundërshtarin apo për ta markuar kundërshtarin ose zonat e kundërshtarit,” ka thënë fillimisht Josa.

Shiko: TABELA AKTUALE

“Mund të dilte ndeshja edhe barazim, sepse faktikisht ne shënuam në minutën e 88-të, topi mund të mos shkonte në portë, me fat – pa fat, por ne duhet të jemi shumë të qetë dhe për mua durimi për filozofinë time të lojës, ato aksione që i bëjmë t’i bëjmë të sakta. Për mua kjo është kyçi i lojës sotme e cila nuk do të thotë asgjë në qoftë se ne nuk kemi vazhdimësi në ndeshjet tjera. Tash mbetën edhe dy ndeshje deri në fund, këtë ndeshje duhet ta hedhim pas shpinës duke parë se çfarë do të ndodhi në ndeshjet e ardhme, qoftë me Trepçën ’89 apo Feronikelin, do të jenë shumë deciziv,” ka përfunduar ai.

Shiko: RAPORTI dhe VIDEO e ndeshjes

Prishtina me këtë fitore ka mbajtur hapin me Feronikelin kryesues dhe tashmë futet në dy xhirot e fundit të stinorit me forcë të plotë në luftë për titull kampioni.

LIRIA - KEK

Dueli i të fundosurve, fiton Liria

11 May, 2019 @19:00

Liria ka shënuar fitore pas 9 ndeshjeve. Ekipi i drejtuar nga Erdogan Celina ka mposhtur KEK-un sot në Prizren, në…

FERONIKELI - DRITA

Lideri shkelë kampionin

11 May, 2019 @18:27

Feronikeli është treguar i pamëshirshëm ndaj Dritës sot në përballjen që u zhvillua në Rexhep Rexhepi. Ekipi i Zekirija…

PRISHTINA - LLAPI

Pefqeli shpëtimar, mban Prishtinën në luftë për titull

Foto: PrishtinaFC.com

11 May, 2019 @18:09

Mërgim Pefqeli është treguar përsëri vendimtar për Prishtinën e Mirel Josës dhe kësaj radhe në derbi, me golin e tij,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drita

11 May, 2019 @15:41

Janë publikuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Dritës. FERONIKELI: Troshupa, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Hoti, Dabiqaj, Gavazaj, Da Silva,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - KEK-u

11 May, 2019 @15:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të KEK-ut. LIRIA: F.Gashi, Dina, Bytyçi, Riascos, Daci, Mustafa, Q.Gashi, J.Vivas, Karahoda, Fetahaj,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga