Të gjitha lajmet

TEAM OF THE HALF-SEASON 2020/21

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A


25 January, 2021 @23:43

Tashmë kur ka përfunduar gjysma e ndeshjeve të stinorit dhe të gjitha skuadrat kanë zhvilluar nga 19 xhiro prej 38-ve në total, portali i specializuar për statistika kompjuterike të lojtarëve Opta, ka nxjerrë 11-shen më të mirë të Serie A-së për pjesën e parë të sezonit 2020/21.

Kështu, Inter dominon ekipin e gjysmëstinorit me 4 lojtarë aty, derisa asnjë lojtar i dyshes romake, Roma dhe Lazio nuk ka arritur të futet aty.

Juventus dhe Milan kanë nga 2 lojtarë në ekipin e gjysmëstinorit, kurse nga një Verona, Atalanta dhe Udinese për të kompletuar 11-shen sipas Optas.

SERIE A OPTA TOP XI 2020/21

Portier: Marco SILVESTRI (Verona);

Mbrojtës: Stefan DE VRIJ (Inter), Milan SKRINIAR (Inter), Luiz da Silva DANILO (Juventus), Theo HERNANDEZ (Milan);

Mesfushorë: Marcelo BROZOVIC (Inter), Rodrigo DE PAUL (Udinese), Franck KESSIE (Milan);

Sulmues: Luis MURIEL (Atalanta), Romelu LUKAKU (Inter) dhe Cristiano RONALDO (Juventus).

opta top xi serie a 2020-21


PAPU GOMEZ

Organizatori i Atalantës, po largohet

Serie A/La Liga/Transfere

Organizatori i Atalantës, po largohet

25/01/21 @ 23:08

TOMORI

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

Serie A

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

25/01/21 @ 19:05

TE ROMA

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

Serie A/Transfere

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

25/01/21 @ 18:47

SERIE A

Vedati zëvendëson Immobile, Lazio fiton

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vedati zëvendëson Immobile, Lazio fiton

24/01/21 @ 20:02

MILAN - ATALANTA

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

23/01/21 @ 20:14

SERIE A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

Serie A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

23/01/21 @ 19:53

SERIA A

Shtyhen testet mjekësore të El Shaarawyt, pozitiv me COVID-19

Serie A/Transfere

Shtyhen testet mjekësore të El Shaarawyt, pozitiv me COVID-19

23/01/21 @ 13:24

TRANSFERE

El Shaarawy gjithnjë e më afër rikthimit te Roma

Serie A/Transfere

El Shaarawy gjithnjë e më afër rikthimit te Roma

23/01/21 @ 12:48

PROBLEME FINANCIARE

Real Madrid dëshiron Hakimin

Serie A/La Liga/Transfere

Real Madrid dëshiron Hakimin

23/01/21 @ 12:22

SERIE A

Ekipi i Vojvodës nxjerr barazim

Serie A

Ekipi i Vojvodës nxjerr barazim

22/01/21 @ 22:52


Të gjitha lajmet nga Serie A