Të gjitha lajmet

PROGRAMI I FUNDJAVËS

Orari dhe referët e dueleve të xhiros XXVIII

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Orari dhe referët e dueleve të xhiros XXVIII

13 March, 2020 @15:07

Federata e Basketbollit të Kosovës ka publikuar terminet e përballjeve të kësaj fundjave në Superligë, që do të zhvillohen pa praninë e shikuesve.

Në duelet e së shtunës Feronikeli pret Yllin prej orës 17:00, ndërsa Peja - Prizrenin prej orës 19:00.

Ndeshja e parë do të gjykohet nga treshja: Ngadhnjim Shabani, Genc Vitaku dhe Atdhe Gutaj, ndërsa e dyta nga treshja: Elldin Uglari, Egzon Maloku dhe Faton Deliu.

TABELA AKTUALE

Të dielën në program janë dy duele, njëra prej së cilës është edhe derbi i xhiros ku kampionia aktuale Prishtina pret nënkampionen Rahovecin në përballjen që nis prej orës 17:00 të dielën.

Në këtë duel është interesant fakti se trajneri i rikthyer te Rahoveci, Bujar Loci, këtë stinor ka punuar te Prishtina gjatë tërë stinorit si trajner në disa raste, ndërsa ka qenë ndihmës-trajner kohën kur ekipi drejtohet prej trajnerëve të huaj.

Në ora 19:00 Lipjani pret Bashkimin.

Në derbin mes plisave dhe vreshtarëve referë janë: Dardan Maxhuni, Xhelal Mumini dhe Daut Mehmeti, ndërsa në përballjen e fundit të xhiros drejtësinë në ndeshje do ta ndajnë: Amar Djakovic, Burim Berisha dhe Hekuran Rugova.

FEDERATA

Pezullohet basketbolli te gjeneratat e reja

13 March, 2020 @14:58

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) me propozim të Komesarit të Garave të FBK-së, konform Statutit dhe Rregullores…

VRESHTARËT

Qendra Josip Mikulic zyrtarizohet te Rahoveci

12 March, 2020 @0:25

Basketbollisti kroat, Josip Mikulic, që luan në pozitat 4-5 alo-qendër dhe qendër, i lindur në Mostar të Bosnje e Hercegovinës…

NË DITËN E FUNDIT TË AFATIT KALIMTAR

Robert Cartwright përforcimi i fundit i huaj i Pejës

11 March, 2020 @23:55

Basketbollisti amerikan, Robert Cartwright, është përforcimi i fundit i huaj i Pejës në afatin kalimtar për këtë sezon në Superligë…

BUJAR LOCI KTHEHET TE VRESHTARËT

Largohet Ilievski, Rahoveci rikthen ish-trajnerin

TOPSPORTI/ A. P.

11 March, 2020 @18:50

Skuadra nënkampione e Kosovës në basketboll, Rahoveci, pas serisë së rezultateve jo të mira, mosarritjes së finales së Kupës së…

NGA INFORMATORI NR 27

1500 euro dënime nga FBK-ja për xhiron XXVII

Foto: KBPeja/fb/Korniza

11 March, 2020 @16:26

FBK ka publikuar dje Informatorin e radhës për ndeshjet e xhiros XXVII të Superligës së Kosovës në basketboll, ku përveç…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga