Të gjitha lajmet

PAPU GOMEZ

Organizatori i Atalantës, po largohet

Organizatori i Atalantës, po largohet


25 January, 2021 @23:08

Sezonet e fundit të kaluara si në ëndërr për Atalantën, pritet të marrin fund.

Njëri ndër lojtarët më të mirë të skuadrës dhe ndër më punëtorët në ekip, Papu Gomez, është gati të largohet nga Bergamoja për të marrë rrugë drejt Sevillës ashtu që të nënshkruajë me ekipin e madh spanjoll.

Sipas Sky Sportit italian, Sevilla ka pranuar të paguajë 7.5 milionë euro për të transferuar argjentinasin 32-vjeçar në radhët e tyre, ndërsa largimi i Gomezit pritet të jetë ndarje e vështirë për La Deat.

Papu luajti 252 ndeshje për Atalantën që prej kur erdh nga Metalisti në vitin 2014 duke shënuar 59 gola dhe duke dhënë 71 asistime për bashkëlojtarët e tij.

Gomez, më heret në këtë stinor, ftohi marrëdhëniet me trajnerin Gian Piero Gasperini dhe largimi i tij u pa si zgjidhje e vetme për të ruajtur ecurinë e mirë të skuadrës.

Në anën tjetër, Calciomercato.com ka bërë të ditur se nesër Gomez do të jetë në Sevilla për t’i kryer testet mjekësore me skuadrën e tij të re.


TEAM OF THE HALF-SEASON 2020/21

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

Serie A

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

25/01/21 @ 23:43

TOMORI

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

Serie A

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

25/01/21 @ 19:05

TE ROMA

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

Serie A/Transfere

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

25/01/21 @ 18:47

SERIE A

Vedati zëvendëson Immobile, Lazio fiton

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vedati zëvendëson Immobile, Lazio fiton

24/01/21 @ 20:02

MILAN - ATALANTA

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

23/01/21 @ 20:14

SERIE A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

Serie A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

23/01/21 @ 19:53

SERIA A

Shtyhen testet mjekësore të El Shaarawyt, pozitiv me COVID-19

Serie A/Transfere

Shtyhen testet mjekësore të El Shaarawyt, pozitiv me COVID-19

23/01/21 @ 13:24

TRANSFERE

El Shaarawy gjithnjë e më afër rikthimit te Roma

Serie A/Transfere

El Shaarawy gjithnjë e më afër rikthimit te Roma

23/01/21 @ 12:48

PROBLEME FINANCIARE

Real Madrid dëshiron Hakimin

Serie A/La Liga/Transfere

Real Madrid dëshiron Hakimin

23/01/21 @ 12:22

SERIE A

Ekipi i Vojvodës nxjerr barazim

Serie A

Ekipi i Vojvodës nxjerr barazim

22/01/21 @ 22:52


Të gjitha lajmet nga Serie A