Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES

Pa ndriçim, Kosova kryen stërvitjen para lojës historike

Foto: sportmedia & FFK

Pa ndriçim, Kosova kryen stërvitjen para lojës historike


7 October, 2020 @21:09

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore para ndeshjes me Maqedoninë e Veriut për gjysmëfinalen e “play-off”-it për kualifikim në Kampionatin Evropian.

Dardanët kanë zbritur në fushën e stadiumit “Tose Proeski” në orën 18:00, aty ku nesër synojnë të shkojnë një hap tutje në synimin për të arritur suksesin historik.

Kosovo

Ndonëse organizatori bëri një lëshim jo të vogël, duke vonuar ndezjen e reflektorëve për pjesën më të madhe të stërvitjes, megjithatë Dardanët kryen stërvitjet në fushën e lojës me plotë entuziazëm, vullnet e përkushtim në punë.

Besimi është i madh te të gjithë dhe siç edhe deklaruan futbollistët në prag të ndeshjes, do të bëjnë më të mirën për të kaluar pengesën maqedonase dhe për të siguruar finalen e PlayOffit për EURO 2020.

Maqedonia Veriore - Kosova zhvillohet më 8 tetor 2020 me fillim prej orës 20:45 në Tose Proeski Arena të Shkupit.

Edon Zhegrova

Fituesi i ndeshjes siguron finalen e PlayOffit, ku do të përballet ndaj fituesit të përballjes Gjeorgjia - Bjellorusia më 12 nëntor 2020, në ndeshjen që siguron biletën për EURO 2020.


CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

SHKUP

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

EURO 2020/Liga e Kombeve

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

14/11/20 @ 09:31

PLAYOFF

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

09/10/20 @ 09:25

FOMRACIONET ZYRTARE: GJEORGJIA - BJELLORUSIA

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

08/10/20 @ 17:03

REFERËT JANË HOLANDEZË

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

08/10/20 @ 12:35

MEDIA

Maqedonia-Kosova, me VAR

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia-Kosova, me VAR

08/10/20 @ 12:29

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Ëndrra është e mundshme

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Challandes: Ëndrra është e mundshme

07/10/20 @ 23:39

GORAN PANDEV, SULMUESI I MAQEDONISE VERIORE

Pandev: Ne, do të fitojmë

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Pandev: Ne, do të fitojmë

07/10/20 @ 21:46

ATDHE NUHIU

Jemi shumë të gatshëm

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Jemi shumë të gatshëm

07/10/20 @ 21:30


Të gjitha lajmet nga EURO 2020