Të gjitha lajmet

LENS 1-0 PARIS

Pa yje, PSG e nis stinorin me humbje nga ekipi i ardhur prej Ligue2

Pa yje, PSG e nis stinorin me humbje nga ekipi i ardhur prej Ligue2

10 September, 2020 @23:28

Paris St Germain, nënkampion i Evropës dhe kampion i Francës, ka nisur me humbje stinorin e ri në Ligue 1, duke pësuar nga Lens si mysafir 1-0 [Ganago 57].

Mungesa e yjeve të PSG-së u vërejt dukshëm [Neymar, Mbappé, Marquinhos, Icardi, Di Maria, Navas dhe Paredes - të gjithë të infektuar me COVID-19] derisa lojtarët që ishin në dispozicion të Tomas Tuchelit nuk kryen punë për t’ia nisur mbarë stinorit për parisienët.

Golin e vetëm dhe të fitores për ekipin e Lensit e shënoi Ignatius Ganago në minutën e 12 të pjesës së dytë të ndeshjes pas një gabimit të portierit polak të parisienëve Marcin Bulka, për t’ia dhënë fitoren ekipit të drejtuar nga Franck Haise.

Përndryshe, kjo ka qenë fitorja e parë e stinorit për Lensin që kishte humbur në xhiron e parë, ndërsa Parisi i është kyqur ligës me vonesë dhe ndeshja e parë për ta ka qenë sonte, për shkak të angazhimit në garat evropiane.

ZYRTARE

Zyrtarizohet transferimi, Bersant Celina në Ligue 1

TOPSPORTI / A.P

9 September, 2020 @19:35

Tashmë gjithça zyrtare! Bersant Celina që nga sot është lojtar i klubit Dijon të Ligue 1, me transferimin që u…

EKIPI I RI I CELINES

Edhe Bersant Celina në Ligue 1

Foto: E. C/ fb

9 September, 2020 @14:52

Njëri ndër lojtarët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në dy përballjet e fundit në kuadër të Ligës së…

PËRFITIMET E KLUBEVE NGA SHITJA E FANELLAVE

Si dhe sa përfitojnë ekipet nga fanellat?

8 September, 2020 @16:01

Liverpool nga kjo verë ka kontratë të re të fanellave me Nike. Nga Nike, Liverpool do të marrë 30 milion…

REIMS 0-1 LILLE

Zeneli e Berisha s’mjaftuan kundër Lille

FOTO / Reims

30 August, 2020 @15:38

Stade Reims ka pësuar humbjen e parë në Ligue 1. Skuadra e dy yjeve kosovare, Arbër Zeneli e Valon Berisha,…

MONACO 2-2 REIMS

Valoni e Arbëri kyqen në pjesë të dytë, Reims humb pikët

Foto: asmonaco/tw

23 August, 2020 @15:02

Dyshja e Kosovës te Reims, Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, janë kyqur në lojë në pjesë të dytë të ndeshjes,…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1