Të gjitha lajmet

DERBI I MILANOS

Palacio vendos derbin

Inter Official

Palacio vendos derbin

22 December, 2013 @22:17

Inter 1 : 0 Milan

Sulmuesi argjentinas i Interit, Rodrigo Palacio, që deri më tani asnjëherë nuk kishte shënuar në këtë derbi të madh - sonte pati momentin magjik të tij. 

Ai me një prekje me thembër, pas krosimit të Fredy Guarin, ka arritur të mposht portierin me përvojë të Milanit, Christian Abbiati, për të përcaktuar fituesin e derbit të madh italin dhe të qytetit të modës, Milano. 

Goli i shënuar i Palacios në minutën e 86-të të takimit nuk la shumë kohë për Milanin për të ndërruar diçka dhe me këtë fitore Inter ruan vendin e pestë të tabelës, derisa rossonerët janë në pozitën e 13-të të tabelës. 

Inter ia nisi ndeshjes me një formacion ku më shumë se gjysma e lojtarëve janë mendërisht të orientuar kah mbrojtja, derisa Milan vazhdoi me formacion standard, ku Massimiliano Allegri befasoi me futjen e Riccardo Saponaras në formacionin bazë, për herë të parë këtë stinor. 

Sidoqoftë, në pjesën e parë rasti më i mirë shkoi huq për Milanit, kur Andrea Poli nga një rast ideal nuk arriti të shënojë, derisa Interi mbeti duke kërkuar penallti për një ndërhyrje të Cristian Zapatas ndaj Rodrigo Palacios në zonë. 

E në pjesën e dytë të dyja skuadrat krijonin më shumë, por shumica e tyre përfundonin si gjysmëraste, pa rrezikuar ndonjëherë seriozisht ndonjërin prej portierëve të të dyja palëve, deri te momenti i magjisë së Rodrigo Palacios. 

Rezultatet dhe tabela aktuale.

BARÇA

Barça s’lejon befasinë

22 December, 2013 @19:16

Barcelona nuk lejoi të ndodh ndonjë befasi në ndeshjen kundër Getafes, megjithëse gjërat nuk shkuan mirë të fillim të ndeshjes…

VECCHIA DONA

Ndezin motorët në pjesën e dytë

Juventus Official

22 December, 2013 @17:07

Kampioni aktual i Italisë, Juventus, ka shënuar fitoren e radhës sot në ndeshje ndaj Atalantës si mysafir në Bergamo. Bianconerët…

TOTTENHAM HOTPSUR

Adebayor i jep fitoren e parë Sherwoodit

REUTERS

22 December, 2013 @16:36

Tim Sherwood ka përjetuar fitoren e parë në Premier League si trajner sot, në ndeshjen  ku ekipi i tij Tottenham…

DERBI FRANÇEZ

Marseille ndalë Bordeuaxnë

REUTERS

22 December, 2013 @16:14

Olympique Marseille është ringjallur në 15 minutat e fundit të takimit për t’ia mohuar Bordeauxsë fitoren e sigurtë! Ekipi i…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë. …

Të gjitha lajmet nga